Giresun Ekpres

“AK Parti politikaları sona gelmiştir”

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Öksüz hükümetin politikaları ve et ithalatını eleştirdi.
Bu haber 2017-10-28 09:48:27 eklenmiş ve 83 kez görüntülenmiştir.

Saadet Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Saim Öksüz yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin bir alamete sürüklendiğini savunarak,Son günlerde ülke gündemini takip etmek neredeyse imkansız hale geldi. Bindik bir alamete misali hızla gidiyoruz. Bu hızla yapılan değişiklikler ve alınan kararlar kesinlikle ülke için fayda getirmeyecektir. Hükümetin bütün politikalarının bu güne kadar tamamen yanlış olduğunu gördük. Ekonomi, eğitim, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere neredeyse bütün politikaları yanlış. Eleştiri kabul etmeyen, tavsiye ve önerilere kapalı bir siyaset ile gelinen nokta ortadadır. Her şeyin doğrusunu ancak ve ancak ben bilirim siyaseti telafisi ağır hasarlar oluşturmuştur. Hükümetin en üst kademesinden gelen itiraflar da bu durumu açıkça ifade etmektedir” dedi.

“Gelinen bu noktada üzerine durulması gereken bu yanlış politikaların nedenleridir” diye Öksüz şunları kaydetti;
“Elbette ki hükümet bu politikalara ilişkin kararları tek başına almış değil. Ülkemizin içinde bulunduğu durumun en önemli nedeni Avrupa Birliği hevesidir. Uyum süreci ve tam üyelik kapsamında çıkarılan bütün mevzuatlar ülkemizi Avrupa zihniyetinin sömürüsü haline getirmektedir. Rahmetli Erbakan Hocamızın deyimi ile 20. Haçlı Seferi başlamıştır ve bu Haçlı Seferi AB yasalarının ta kendisidir. Bunu iyi görmek gerekir. Yoksa hataları sadece tekrar eder dururuz. Ülkemiz daha düne kadar kendi kendine yeten 7 tarım ülkesinden bir tanesiydi. Oysa şimdi bakıyoruz tarımın neredeyse her alanında ithalat yapıyoruz. Hayvan ithal ediyoruz, et ithal ediyoruz, saman ithal ediyoruz, mercimek ithal ediyoruz, pirinç ithal ediyoruz. Arpa, buğday, hatta pamuk ithal ediyoruz. 2016 yılında 11 ay boyunca fındık ithal etmişiz. Bu, dünya fındığının yüzde 75’ini üreten bir ülkenin ne kadar yanlış politika izlediğinin en açık göstergesidir.”

SIRP ETİ YEMEK MECBURİYETİMİZ Mİ VAR?

Hükümetin et ithalatını eleştiren Öksüz şunları aktardı;

 

Son günlerde ise Tarım Bakanı et ithalatını gözde ithalat kalemi haline getirdi. Macaristan üzerinden yapılan et ithalatı ve Bosna-Hersek üzerinden yapılan et ithalatları hala muamma kalmış iken şimdi Sırbistan’dan 5 bin ton et ithalatı yapılacak. Neresinden tutsak facia. Bosna ve Srebrenitsa katliamları canlı canlı gözümüzün önünde dururken bu vahşeti yaşatanların ekonomisine destek olmak nasıl bir duygu acaba? Madem et ithal etmek mecburiyetindeyiz, başka ülke bulamadık mı? Bir tarafta Aliya İzzetbegoviç anma programlarına katılmak, diğer tarafta Aliya İzzetbegoviç’in özgürlük savaşı verdiği Sırbistan ekonomisine katkıda bulunmak. Geçmişi bu kadar çabuk unutmamalıyız. Geçmişi unutursak dönemin başbakanı ifadesi ile “Haçlı seferlerini kültür alışverişi” sanırız. Üstelik Sayın Bakan şimdi de Rusya’dan da et ithal edeceğiz diyor. Yıllar önce et ihtiyacımızı kendimiz karşılar iken ne oldu da et ithal eder duruma geldik? Toprak mı yok? İmkan mı yok? Para mı yok? İnsan mı yok? Yok olan nedir de karnımızı ithal et ile doyuruyoruz? Yoksa Türkiye sadece tüketen pazar ülke mi yapılmak isteniyor? Üretmek zaman kaybı olarak mı görülüyor? Açıkça ifade etmek gerekirse kesinlikle bu böyle gitmez. Türkiye’de tarımı bitirme politikalarına bir son verilmeli. AB politikalarına son verilmeli. Yoksa kurbanlık hayvanları bile ithal eder duruma geleceğiz. Üretip satan ekonomisini geliştirirken, biz sevap hesabı yapar durumda kalırız.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Ekpres
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Giresun Belediyesi
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Giresunspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri