Giresun Ekpres

GÖRELE VE ÇANAKÇI’DA YOL ATAĞI

Giresun’un doğu bölgesinin temsilcisi olarak görülen AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, bölgenin sorunlarına el etti. Henüz yüzde yüz bitirilemeyen Çanakçı yolunun yeniden genişletmesi gündeme gelirken, Çavuşlu-Sisdağı ve Çanakçı Şalpazarı yollarının karayolları ağına alınmasıyla ilgili çalışma başlatıldı. Öztürk, bitmeyen Çanakçı yolunda yeniden genişletilme çalışması yapılacağını, Çavuşlu –Sisdağı, Çanakçı – Şalpazarı yollarının karayolları ağına alınacağını ifade etti.
Bu haber 2018-01-29 15:03:52 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, verdiği bilgide; “ Görele-Çanakçı yolunun eksiklerinin giderilmesiyle birlikte yeni bir proje daha geliştirildi. Öncelikle yol tamamlanacaktır. Ardından Görele’den başlamak kaydıyla  8,5 kilometre  mesafesinde yol genişletilecek ve yol standarttı yükseltilecektir. Bununla birlikte Çavuşlu’dan Sisdağına,  Çanakçı’dan Şalpazarı ve Sisdağına ulaşımı sağlayan yol karayolları ağına alınacaktır. Bununla ilgili Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’ye durumu yolun gerekliliğini ve önemini İl Genel Meclisi üyelerimizle birlikte ilettik. Bir yolun karayollarına alınması için yolun ihtiyacı, araç geçiş sayısı gibi bir takım kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu yollara özellikle yazın ne kadar çok ihtiyaç olduğunu anlattık. Bakanımız da olumlu yaklaşım gösterdi.” ifadelerini kullandı.

“ÇAVUŞLU VE ÇANAKÇI ‘DAN SİSDAĞINA ULAŞIM KARAYOLU AĞINA ALINACAK”

Çavuşlu ve Çanakçı’dan Sisdağına ulaşan yolların karayolları ağına alınmasıyla ilgili de yeniden bir çalışma başlattıklarını kaydeden Milletvekili Öztürk;

 

“Daha önce gündemde olan fakat kabul edilmeyen Çanakçı’dan ve Çavuşlu’dan Sisdağına ulaşan yolun karayolları ağına alınması projesi vardı. Bunu tekrar gündeme getirdik. Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığımızı bu konuda daha önceden ikna edememeiştik. Fakat bu sefer bu yolların gerekliliği konusunda yeniden bir çalışma yaparak Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’ye ilettik. Bakanımızın da desteğiyle Bu iki yol güzergahımızı da karayolları ağına almaya çalışacağız. Özellikle Çanakçı-Şalpazarı arasının karayollarına alınmasını Trabzon’da Giresun’da talep ediyor. Çanakçı’dan 17, Şalpazarı’ndan ise 5 kilometre olmak üzere toplamda 22 kilometrelik bir yol güzargahı var. Bu yol her iki ilin ve Sisdağının ulaşımını kolaylaştıracaktır.” ifadeleriyle bilgi verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Ekpres
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Giresun Belediyesi
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Giresunspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri