EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri

MEZUNİYET TÖRENİ İÇİN UYGUN YER ARANIYOR

26.05.2022 17:47
MEZUNİYET TÖRENİ İÇİN UYGUN YER ARANIYOR

Giresun Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılı sonunda toplu mezuniyet töreni yapılmayacağı yönünde sosyal medya hesaplarında yer alan haberlere açıklık getirdi.

Üniversitesi Basın ve Halk İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, mezuniyet töreni için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yazı ile Çotanak Stadyumunun talep edildiği bildirildi. Spor İl Müdürlüğü de haklı olarak ve stadyum çimlerinin zarar görememesi adına stadyumda tadilat, zemin bakım ve onarım çalışmaları olduğu için bu talebi ret etmek zorunda kaldı. Stadyumda mezuniyet töreni yapılması halinde süper lig temsilcimiz Giresunspor’un Çotanak Stadyumunu en az bir yıl kullanamayacağı ifade edildi.

Törenin yapılabilmesi için, mezun olacak öğrenci ve velileriyle birlikte yaklaşık 13-14 bin civarında bir kitleyi barındıracak bir mekana ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, mezuniyet töreni için uygun yer arayışının sürdüğü kaydedildi. Valilik ve belediye başta olmak üzere ilgili kurumların bu konuda sağlayacağı desteğe ihtiyaç duyulduğu ifade edilen açıklamada,  “Mezuniyet töreni sadece Üniversitemiz için değil, tüm şehrimiz için bir prestij meselesidir.  Yer tahsisi konusunun çözülmesi noktasında, Giresun kamuoyunun desteğini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz” denildi.

 

 

 

Samsun'da maden ocağı işletme ruhsatı açık artırma ile satışa çıkarıldı

Zamanaşımına uğrayacak menkul kıymetlere ilişkin duyuru yayınlandı

Aydın Söke'de toplu taşıma hatları kiraya verilecek

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

HABER GÜNDEMİ

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

“FINDIK FİYATI EN AZ 60 LİRA OLMALIDIR”

ŞAMPİYONLAR KEP FIRLATTI

ÇKS BAŞVURULARINDA SON GÜN 30 HAZİRAN!

“10 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMAMIŞTIR”

GOPERATİF AKREDİTE KURS MERKEZİ OLDU!

GİRESUN'DA BİR İLKİ BAŞARDILAR!

“2,53 DOLARA FINDIK SATARAK PİYASAYI DÜŞÜRÜYORSUNUZ”

YAZ AYLARINDA SERİNLEMENİN DOĞAL YOLU MADEN SUYU