EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri

Sivil Savunma Günü kutlanıyor

28.02.2019 14:09

Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Çanakçı ilk ve ortaokulundaki tüm öğretmen ve öğrencilere AFAD İl Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından  "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi. Eğitimde deprem, sel-su baskını, heyelan, çığ, tusunami, yangın vb. afetler hakkında sunum ve video gösterileri yapıldı. Eğitimlerin ardından Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekibi koordinesinde  "Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı" başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Yapılan deprem, yangın ve tahliye tatbikatında okulun tüm öğrencileri hiçbir kargaşaya yer vermeden verilen siren sesi ile birlikte okulu çok kısa sürede boşalttı. Okulda mahsur kalan yaralı öğrenciler AFAD ekiplerince kurtarılarak sağlık personeli tarafından ilk müdahaleleri yapıldı.  Daha sonra okul bahçesinde güvenli bir alana toplanan öğrencilere AFAD ekiplerince yangın söndürme usulleri anlatılarak, yangın söndürme tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

GİRESUNSPOR'DA KOLEJ HAVASI

“TMO PİYASAYI BOZMAMALI”

ZABITADAN MARKET DENETİMİ

BEM-BİR-SEN'DEN BİR İMZA DAHA

GİRESUN'DAN ELAZIĞ'A İÇ ISITAN MEKTUP!

HABER GÜNDEMİ

GİRESUNSPOR'DA KOLEJ HAVASI

“TMO PİYASAYI BOZMAMALI”

ZABITADAN MARKET DENETİMİ

BEM-BİR-SEN'DEN BİR İMZA DAHA

ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ ONAYLANDI

‘KUTLU' YÜRÜYÜŞE DEVAM

İLÇE KONGRELERİ MART AYINDA BAŞLIYOR

“FINDIK ÜRETİMİNİ 3 KATINA ÇIKARTABİLİRİZ”

ÇANAKÇI EGE KÖYÜ HALKININ MAĞDURİYETİNİ SORDU!

“GİRESUN YANINIZDA”