EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri

Sivil Savunma Günü kutlanıyor

28.02.2019 14:09

Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Çanakçı ilk ve ortaokulundaki tüm öğretmen ve öğrencilere AFAD İl Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından  "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi. Eğitimde deprem, sel-su baskını, heyelan, çığ, tusunami, yangın vb. afetler hakkında sunum ve video gösterileri yapıldı. Eğitimlerin ardından Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekibi koordinesinde  "Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı" başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Yapılan deprem, yangın ve tahliye tatbikatında okulun tüm öğrencileri hiçbir kargaşaya yer vermeden verilen siren sesi ile birlikte okulu çok kısa sürede boşalttı. Okulda mahsur kalan yaralı öğrenciler AFAD ekiplerince kurtarılarak sağlık personeli tarafından ilk müdahaleleri yapıldı.  Daha sonra okul bahçesinde güvenli bir alana toplanan öğrencilere AFAD ekiplerince yangın söndürme usulleri anlatılarak, yangın söndürme tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

AK KADINLARDAN EL EMEĞİ GÖZ NURU…

“BAŞIBOŞLUK VE VURDUMDUYMAZLIK HAT SAFHADA”

HABER GÜNDEMİ

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KAZAN VE YOLUNA DEVAM ET

TERCİH YERLİ MALI OLMALI…

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

GİRESUNSPOR SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR

“TOPUK YARASI YÜKSEKTEN DÜŞMEYLE OLUŞUR”

FINDIK ÜRETİCİLERİNDE "SICAK HAVA" TEDİRGİNLİĞİ

BİNALAR NE KADAR GÜVENLİ?