GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

320 OKULDA BEYAZ BAYRAK DALGALANIYOR

10.11.2019 16:25

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun’da bugüne kadar 363 okuldan 310 okulun Beyaz Bayrak aldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki işbirliği protokolleri kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" projeleri ile "OHSAS 18001 : 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası alan okullara belgeleri, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılan törenle takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu törende yaptığı konuşmada, Giresun’da bugüne kadar 363 okuldan 310 okulun Beyaz Bayrak aldığını belirterek, “Beslenme Dostu Okul" projesiyle çağımızın sorunu Obezite başta olmak üzere çocuklarımızın gelişimlerini olumsuz etkileyen gıdaların tüketilmemesi ve hareketli bir yaşam tarzının benimsenmesi konularında öğrencilerimize alışkanlık kazandırılması amaçlanmaktadır. Beslenme Dostu Okul programına ilimizdeki 366 okulumuzdan 108'i dahil olmuştur. Bu sonuçla 2018 yılı sonunda Türkiye sıralamasında 54 okul ile 46. sırada iken, bu sayı iki katına çıkarılarak 36. Sıraya yükseldik. Bu sayıyı 2020 sonunda 160 okula çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ise, işbirliği içerisinde okullarda yürüttükleri, "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" ile "Beslenme Dostu Okul" faaliyetlerine devam ederek, sertifika alan okul sayısının artırılmasının amaçlandığını dile getirerek, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından okullara sertifikaları, İl Milli Eğitim Müdürüm Ertuğrul Tosunoğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ve diğer davetliler tarafından takdim edildi.

 

GİRESUNSPOR'DA KOLEJ HAVASI

“TMO PİYASAYI BOZMAMALI”

ZABITADAN MARKET DENETİMİ

BEM-BİR-SEN'DEN BİR İMZA DAHA

GİRESUN'DAN ELAZIĞ'A İÇ ISITAN MEKTUP!

HABER GÜNDEMİ

GİRESUNSPOR'DA KOLEJ HAVASI

“TMO PİYASAYI BOZMAMALI”

ZABITADAN MARKET DENETİMİ

BEM-BİR-SEN'DEN BİR İMZA DAHA

ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ ONAYLANDI

‘KUTLU' YÜRÜYÜŞE DEVAM

İLÇE KONGRELERİ MART AYINDA BAŞLIYOR

“FINDIK ÜRETİMİNİ 3 KATINA ÇIKARTABİLİRİZ”

ÇANAKÇI EGE KÖYÜ HALKININ MAĞDURİYETİNİ SORDU!

“GİRESUN YANINIZDA”