GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

320 OKULDA BEYAZ BAYRAK DALGALANIYOR

10.11.2019 16:25

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun’da bugüne kadar 363 okuldan 310 okulun Beyaz Bayrak aldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki işbirliği protokolleri kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" projeleri ile "OHSAS 18001 : 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası alan okullara belgeleri, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılan törenle takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu törende yaptığı konuşmada, Giresun’da bugüne kadar 363 okuldan 310 okulun Beyaz Bayrak aldığını belirterek, “Beslenme Dostu Okul" projesiyle çağımızın sorunu Obezite başta olmak üzere çocuklarımızın gelişimlerini olumsuz etkileyen gıdaların tüketilmemesi ve hareketli bir yaşam tarzının benimsenmesi konularında öğrencilerimize alışkanlık kazandırılması amaçlanmaktadır. Beslenme Dostu Okul programına ilimizdeki 366 okulumuzdan 108'i dahil olmuştur. Bu sonuçla 2018 yılı sonunda Türkiye sıralamasında 54 okul ile 46. sırada iken, bu sayı iki katına çıkarılarak 36. Sıraya yükseldik. Bu sayıyı 2020 sonunda 160 okula çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ise, işbirliği içerisinde okullarda yürüttükleri, "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" ile "Beslenme Dostu Okul" faaliyetlerine devam ederek, sertifika alan okul sayısının artırılmasının amaçlandığını dile getirerek, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından okullara sertifikaları, İl Milli Eğitim Müdürüm Ertuğrul Tosunoğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ve diğer davetliler tarafından takdim edildi.

 

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

AK KADINLARDAN EL EMEĞİ GÖZ NURU…

“BAŞIBOŞLUK VE VURDUMDUYMAZLIK HAT SAFHADA”

HABER GÜNDEMİ

AİLELERİN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLUNUYOR

CAMİLERİN TARİHİ DOKUSU ORTAYA ÇIKIYOR

BAYRAKTAR'DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KAZAN VE YOLUNA DEVAM ET

TERCİH YERLİ MALI OLMALI…

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

GİRESUNSPOR SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR

“TOPUK YARASI YÜKSEKTEN DÜŞMEYLE OLUŞUR”

FINDIK ÜRETİCİLERİNDE "SICAK HAVA" TEDİRGİNLİĞİ

BİNALAR NE KADAR GÜVENLİ?