GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

“CUMHURBAŞKANININ TALİMATI OLMADAN ÇÖZÜLEMİYOR MU?”

18.08.2022 16:07
“CUMHURBAŞKANININ TALİMATI OLMADAN ÇÖZÜLEMİYOR MU?”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Giresunlu taksicilerin yolcu alamama sorunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı olmadan çözülemiyor mu? diye sordu. Milletvekili Tığlı, Taksicilerin sorunuyla ilgili AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı’nın basına yansıyan açıklamalarına dikkat çekerek, “bunun için de mi cumhurbaşkanından talimat beklediniz? Diye sordu. Tığlı, “umarım bir an önce gereğini yaparlar” dedi.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “taksici esnafımız bu konuda çok mücadele yürüttü, çok çaba sarf etti. Acaba AKP’nin il yöneticileri ve milletvekilleri bu konuda Bakan Karaismanoğlu’na ulaşamadılar mı yoksa ciddiye mi alınmadılar inanın çok merak ediyoruz. Aksi halde Cumhurbaşkanına bu konuyu arz edip, sorunun çözülmesi için talimat vermesini beklemek tuhaf değil mi? Bunun için iktidar partisinin il yöneticileri ve milletvekilleri ilgili bakan ve hatta ilgili birim yöneticileriyle bir araya gelip çözüm üretemiyorlar mı? Eğer gerçekten öyleyse sizler neden o koltuklarda oturuyorsunuz bırakın o koltukları, gidin evinizde ki koltuklarda oturun. Ya da her sorun için Cumhurbaşkanından talimat beklemeye devam edin” çıkışını yaptı.

UMARIM BİR AN ÖNCE GEREĞİNİ YAPARLAR

Havalimanından yolcu alamayan Giresunlu taksici esnafından, sefer sayılarının yetersizliğine, güvenlik sistemlerine kadar birçok sorunu gerek TBMM Genel kurulda yaptığı konuşmalarla gerek basın açıklamalarıyla gerekse soru önergeleriyle gündeme getirdiğini ifade eden Tığlı “Ulaştırma Bakanı inşallah talimatın gereğini aksatmadan bir an önce yerine getirir de taksici esnafı rahatlar. Giresun için gayret sarf eden her siyasetçinin Cumhurbaşkanının talimatlarına gerek duymadan Bakanlar düzeyinde, bürokrasi düzeyinde en iyi şekilde muhatap alınıp ciddiye alınmasını samimiyetle istediğimi ifade etmek isterim” dedi.

 

 

 

“YEREL KIRTASİYE İŞLETMELERİ KORUNMALIDIR”

GİRESUN'A 63 YENİ DOKTOR ATANDI

“MUHTARLARIMIZ BİZİM BAŞ TACIMIZDIR”

“ÜRETİCİ SABREDERSE BİZ HEPSİNİN ÜRÜNÜNÜ ALIRIZ”

“2023 ÇKS BAŞVURU SÜRESİ 31 ARALIK'A ÇEKİLDİ”

HABER GÜNDEMİ

“YEREL KIRTASİYE İŞLETMELERİ KORUNMALIDIR”

PLASTİK ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILACAK

TATLI'DAN TOKİ AÇIKLAMASI

“ÜRETİCİ SABREDERSE BİZ HEPSİNİN ÜRÜNÜNÜ ALIRIZ”

GİRESUN'A 63 YENİ DOKTOR ATANDI

“2023 ÇKS BAŞVURU SÜRESİ 31 ARALIK'A ÇEKİLDİ”

“MUHTARLARIMIZ BİZİM BAŞ TACIMIZDIR”

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN EN MUTLU GÜNÜ

KAMPTAN MEMNUN KALDI

MAMAŞOĞLU, GİRESUN BELEDİYESİNE SORDU