GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

GİRESUN TURİZMİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

18.08.2022 15:33

Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği ile Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Nafiz Uğur Karaibrahimoğlu ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Giresun Sanayici ve İşadamları Derneği (GİSİAD) Başkanı Aykut Gezmiş’i ziyaret ettiler. Ziyarette, Giresun’un turizm öncelikleri, hedefleri, turizm hizmet beklentileri, turizmin sorunları konuşularak karşılıklı öneriler sunuldu.

 

Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkan Uğur Karaibrahimoğlu, Giresun’un kalkınma ve gelişmesi için turizm yatırım, iş ve istihdam imkanlarının artırılması gerektiğini vurguladı.

Karaibrahimoğlu, Giresun adasına teleferik projesinin takipçisi olduklarını belirterek,

“GİSİAD Başkanı Gezmiş’in bir sürerdir dile getirdiği, adaya teleferik, dolgu alanına özel üniversite, yat limanı gibi projelerinin gerçekleşmesi için işbirliği ve güçbirliği yapmalıyız. Giresun’un en eski derneklerinden birisi olarak bizim de pek çok turizm amaçlı projelerimiz var. Yerel yöneticilerimizden, STK, ilgili kişi ve kuruluşlarımızdan ve basınımızdan destek bekliyoruz. Özellikle Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi’nden daha fazla hassas davranmalı. Turizm için bir hamleye, seferberliğe ihtiyaç var” dedi.

”PROJELERİMİZE DESTEK BEKLİYORUZ”

GİSİAD Başkanı Aykut Gezmiş ise Giresun’u Karadeniz’in çekim merkezi haline getirecek projeleri kamuoyuna sunduklarını hatırlatarak, “Ama henüz bir yol kat edilemedi. Halbuki bu projeler devlete yük olmadan kendi kendisinin finansını sağlayacak türde. Karadeniz’de bir yat limanı yok. 10 binlerce tekne İstanbul’dan geri dönüyor. Buna talip olmalıyız. Sadece adaya teleferiğin ilimize katkısı 500 milyon TL. Yüzlerce kişiye istihdam sağlanacak. Aksu’daki eski çöp alanının bulunduğu dolgu alanındaki 400 dönüm belediye rekreasyon alanının 100 dönümüne özel üniversite önerdik. Bakanlar kurulu kararı gerekli. İmar düzenlemesi yapılıp ihaleye açılırsa,  Türkiye’deki üniversitelere teklif götürülebilir. Kimse talip olmazsa, ilimizden 20-30 kişiyle konsorsiyum kurarak biz isteriz. Denize kıyı üniversite Giresun’un ekonomik sosyal yönden iki kat büyütür” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

“YEREL KIRTASİYE İŞLETMELERİ KORUNMALIDIR”

GİRESUN'A 63 YENİ DOKTOR ATANDI

“MUHTARLARIMIZ BİZİM BAŞ TACIMIZDIR”

“ÜRETİCİ SABREDERSE BİZ HEPSİNİN ÜRÜNÜNÜ ALIRIZ”

“2023 ÇKS BAŞVURU SÜRESİ 31 ARALIK'A ÇEKİLDİ”

HABER GÜNDEMİ

“YEREL KIRTASİYE İŞLETMELERİ KORUNMALIDIR”

PLASTİK ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILACAK

TATLI'DAN TOKİ AÇIKLAMASI

“ÜRETİCİ SABREDERSE BİZ HEPSİNİN ÜRÜNÜNÜ ALIRIZ”

GİRESUN'A 63 YENİ DOKTOR ATANDI

“2023 ÇKS BAŞVURU SÜRESİ 31 ARALIK'A ÇEKİLDİ”

“MUHTARLARIMIZ BİZİM BAŞ TACIMIZDIR”

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN EN MUTLU GÜNÜ

KAMPTAN MEMNUN KALDI

MAMAŞOĞLU, GİRESUN BELEDİYESİNE SORDU