GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

İSTANBUL’DA HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

10.11.2019 16:22

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İstanbul’da yaşayan Giresunlu hemşehrileriyle hasret gidererek, “yüreğimizin bir parçası Giresun’da diğer parçası ise gurbetteki hemşehrilerimizledir” dedi. Giresun Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Yenikapı’da organize edilen’13. Giresun Günleri’ne Giresun Belediyesi de katıldı. Gurbetle sılanın buluştuğu ‘Giresun Günleri’nde yerini alan Giresun Belediyesi standına ilgi büyük oldu. İstanbul’da yaşanan Giresunlulara ikramlarda bulunularak, belediye çalışmaları ile Giresun’un geleceğine, gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunacak projeler hakkında bilgi verildi. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Giresun için planladığını ve 2028 vizyonu kapsamında tek tek hayata geçirecek olduğu projeler, İstanbul’da yaşayan Giresunlularda büyük merak ve heyecan uyandırdı. Şenlikoğlu, belediye standını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve MHP Genel Başkan Yarımcısı Celal Adan’a Giresun fındığı ve fındık başımızın tacı heykeli hediye etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın da katıldığı etkinlikte konuşan Belediye Başkan Şenlikoğlu, hemşehrileriyle ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Vali Sarıfakıoğulları da, Buraya gelirken Giresun'dan Ordu-Giresun Havalimanı'na ulaşımımız 15 dakika kadar sürdü. 2018 yılı verilerine göre bir milyonun üzerinde yolcu trafiğini taşımış ve misafir etmiş bir havaalanımız mevcut, ben bu imkanları bizlere sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sayın bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Bu altyapı bizim turizm potansiyelimizin gelişmesine çok önemli katkılar sunmuştur. Mavi Gölü 2019 yılında 200 bin kişi ziyaret etti. Değerli misafirler, Giresun; sanatıyla, kültürüyle, tabiatıyla, doğasıyla öne çıkan bir yer değil aynı zamanda 42. ve 47. Gönüllü alaylarıyla bu memlekete çok önemli katkılar yapmış bir yiğitler diyarıdır. 42. ve 47. Gönüllü alaydan şahadet mertebesine erişmeyenler çok çok az sayıdadır. Bugün biz bu özgür havayı soluyorsak bunu şahadete eren kahramanlara, borçluyuz. Allah onlardan binlerce kere razı olsun. Burada derneklerimizin, Giresun Federasyonu'nun gayretlerini, çabalarını takdirle karşıladığımı beyan etmek durumundayım. 13. Giresun Tanıtım Günleri'nin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum" dedi.

7-10 Kasım arasında "Giresun İstanbul'da, Şimdi Giresun Zamanı, Düşünsene Giresunlu Değilsin" sloganlarıyla gerçekleştirilen "13.Giresun Tanıtım Günleri", İstanbul ve çevre illerde yaşayanların yan ısıra başta Giresun olmak üzere Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen yediden yetmişe binlerce Giresunlunun buluşma noktası olurken, düzenlenen tanıtım günleri; konserler, paneller, konferanslar, yöresel tatlar ve yerel stantlar gibi birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.

 

BUGÜN 15 TEMMUZ!

“GİRESUN, ARTIK FUTBOLUN DA BEŞİĞİ OLACAK”

GİRESUN AKUT'TAN YARDIM ELİ

ÇITLAK KABRİ BAŞINDA ANILDI

“TMO FINDIK FİYATINI EN AZ 25 LİRA AÇIKLAMALI”

HABER GÜNDEMİ

BUGÜN 15 TEMMUZ!

“GİRESUN, ARTIK FUTBOLUN DA BEŞİĞİ OLACAK”

GİRESUN AKUT'TAN YARDIM ELİ

Helal olsun size; Sanayispor 2. Lig'de

“15 TEMMUZ'DA HAİNLERE ATILAN TOKAT, TÜM DÜNYADA YANKILANMIŞTIR”

ANKARA'DAKİ STK'LARLA BİR ARAYA GELDİ

FINDIK HASADI İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

GİRESUN'DAN AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASINA DESTEK

TAHMİNİ FINDIK REKOLTESİ BELİRLENDİ

'HİSAR DAİRESEL MOTOR' YAKIT TASARRUFU SAĞLAYACAK