GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

"KUDÜS: MÜSLÜMANLARIN KIBLE DAVASIDIR"

18.06.2021 17:37

 

Giresun Sivil İrade Platformu (GİSİP) tarafından, "Kudüs: Müslümanların kıble davasıdır" konulu fotoğraf sergisi açıldı. Atatürk Meydanı'nda açılan sergide, İsrail'in Gazze'de yaptığı bombalı saldırılar sonucu yaşanan son olayların fotoğrafları yer alıyor.

Serginin açılışına Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

GİSİP adına basın açıklamasını okuyan İHH Giresun Şube Başkanı Fethi Elmas, işgalci İsrail'in saldırıları sonucu şu ana kadar bölgede 66'sı çocuk, 39'u kadın olmak üzere 254 Filistinlinin şehit olduğunu, 1570 kişinin yaralandığını aktardı. Bombalı saldırılar nedeniyle 72 bin Filistinlinin evini terk etmek zorunda kaldığını vurgulayan Elmas, "Bunların 47 bini okullara, 25 bini misafir olarak başka ailelerin yanına sığındı. 7 bin 575 yerleşim birimi yıkıldı ya da kısmen zarar gördü. 74 devlet dairesi, 50 eğitim kurumu, 6 hastane ve 11 sağlık ocağı zarar gördü. 33 basın kurumunun ofisi yıkıldı. Evleri yıkıldı, camileri yıkıldı, tarım arazileri vuruldu. Halen İsrail zulmüne devam etmekte." dedi. Elmas, fotoğraf sergisini açarak Giresunlular olarak farkındalık oluşturmak istediklerini dile getirerek, "Bizler Giresun Sivil İrade Platformu üyeleri olarak, Giresun adına ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın bekçileri olan Filistinli kardeşlerimizden bir aileye, Gazze'de en az bir ev inşa ederek yardımcı olalım istiyoruz. Bir ailenin yıkılan evini de biz yapalım, bu maksatla sizleri Gazze'ye umut olmaya çağırıyoruz." diye konuştu.

“GENİŞ VE ALTERNATİFLİ KADRO”

ANKARA'YA DÜZENLİ SEFER SAYISI 7 GÜNE ÇIKARTILDI

GİRESUN İTFAİYESİ ANTALYA'DA!

GİRESUN BELEDİYESİ'NİN ACI KAYBI!

GİRİŞ VE ATEŞ YAKMAK YASAK!

HABER GÜNDEMİ

“GENİŞ VE ALTERNATİFLİ KADRO”

ANKARA'YA DÜZENLİ SEFER SAYISI 7 GÜNE ÇIKARTILDI

FINDIK ÜRETİCİSİ HASAT İÇİN KOLLARI SIVADI!

GİRESUN İTFAİYESİ ANTALYA'DA!

GİRESUN BELEDİYESİ'NİN ACI KAYBI!

GİRİŞ VE ATEŞ YAKMAK YASAK!

“GİRESUN NEDEN AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMEDİ?”

HAYMANA BELEDİYESİ'NDEN GİRESUNLU KAHRAMANA VEFA!

ALPEREN İLE GURUR DUYDUK

63 MİLYON 212 BİN LİRA KISA ÇALIŞMA VE NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDENDİ