GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

KUDÜS ÖZGÜR OLANA DEK SES VER!

11.05.2021 18:32

Giresun'da sivil toplum kuruluşları, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik saldırısını protesto etti. Atatürk Meydanında bir araya gelen STK üyeleri, İsrail'i kınayan sloganlar attı, tekbirler getirdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Memur Sen İl Temsilcisi Muhammet Sarı, Filistin'in, siyonist işgalinden, Filistinlilerin siyonist vahşetinden çok yakında azat olacağını söyledi.

Mescid-i Aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedilemeyeceğini belirten Memur-Sen İl Temsilcisi Sarı, "İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, Mescid-i Aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

“Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. Kahrolsun İsrail demek ile İsrail kahrolmuyor. İsrail sadece kınamak ile uslanmıyor” diyen Sarı şöyle devam etti;

“Biz STK’lar olarak idarecilerimizi ve siyasetçilerimizin göreve çağırıyoruz. Lider ülke Türkiye bölgeyi ayağa kaldırmalıdır. Kudüs’ün doğusuyla batısıyla yalnızca Filistin’in başkenti olduğu deklare edilmelidir. Bebek katili İsrail ile yapılan anlaşmalar iptal edilmelidir. TBMM toplanmalı ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın harekete geçmesi sağlanmalıdır. Ordumuz teyakkuz haline geçmelidir. Azerbaycan, Libya, Suriye ve Kıbrıs’ta nasıl kardeşlerimizin yanında olduysak yine aynı ruh ile Barış Gücü olarak fiili bir şekilde yanlarında olmalıyız.”

 

Milli Piyango İdaresine ait 13 adet kamu konutu satışa çıkarılıyor

Ankara Üniversitesi 89 öğretim üyesi alacak

“YABANCILAR ÇOK KALİTELİ OLMALI”

GİRESUN'DA VAKA DÜŞÜŞÜ SÜRÜYOR!

“FINDIK SADECE REKOLTE VE FİYATTAN İBARET DEĞİL”

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN'DA VAKA DÜŞÜŞÜ SÜRÜYOR!

“FINDIK SADECE REKOLTE VE FİYATTAN İBARET DEĞİL”

"KUDÜS: MÜSLÜMANLARIN KIBLE DAVASIDIR"

GİRESUN 1. OSB'NİN ALTYAPI SORUNLARI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

TÜRK EĞİTİM-SEN 29 YAŞINDA!

DALKIRAN ZARARLISINA KARŞI TUZAK!

“ASIL HEDEF ZARARA UĞRATMAMAK”

GİRESUN MUHTAR DERNEĞİ'NDE KADIN MUHTAR DÖNEMİ!

BAŞER'DEN BEKTAŞ'A SAAT KULESİ YANITI!

DSİ YATIRIMLARI ARTARAK DEVAM EDİYOR