GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

“TÜM GAYRETİMİZ KALİTELİ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM SUNABİLMEK”

24.11.2021 17:34
“TÜM GAYRETİMİZ KALİTELİ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM SUNABİLMEK”

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 24 Kasım Öğretmen Günü’nde öğretmenleri kabul etti. Öğretmenler adına Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Müdürü Azmi Bıçakçı, Giresun Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hakan Demir ile Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sinem Şanlı, Tosunoğlu’na çiçek takdim etti.

Müdür Tosunoğlu, yüz yüze eğitimle tekrar şenlenen okullarda 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü hep birlikte ve coşkuyla kutladıklarını belirterek, tüm öğretmenlerin görev aşkı ve azimleriyle öğrencilere kaliteli bir eğitim öğretim hizmeti vermek için gereken gayreti gösterdiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu, öğretmenlerin; öğreten ve nesillerle yol gösterenler olduğunu ifade ederek, Yurdun dört bir yanında fedakârca görev yapan tüm öğretmenlerimizin ortaya koydukları gayret ve çabalar takdire şayandır. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, hoşgörü ve sabırla birleşince bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın hale gelir. Bu bakımdan, bizler, bu mesleğe yeni başlayan her arkadaşımızı, ülkemiz ve milletimiz adına çok büyük bir kazanım olarak görüyoruz. Eğitimin konusu insandır. Bu amaçla insan yetiştirmek, milletlerin en önemli önceliklerinden biridir. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşâ etmektir. İyiliği, doğruluğu, güzel olanı anlayıp tatbik etmek; kötülükten, yanlıştan, zararlı olandan sakınmak gibi erdemlere sahip olabilmek, ailelerinden sonra çocuklarımızın rol modeli olan öğretmenler sayesinde mümkün olmaktadır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygıdeğer insanlarıdır." sözü; karşılık beklemeden sabır ve özveriyle yoğurulan bu mesleğin, ne kadar kıymetli olduğunu gösterir niteliktedir. Eğitimin biricik rehberi ve öğretmeni olan Sevgili Peygamberimiz de nesiller yetiştirmek için takip ettiği yol, yöntem ve metotlarıyla bizlere örnek olmuştur. Çünkü tarihte onun kadar başarılı bir eğitimci görülmemiştir. O, uyguladığı eğitim sayesinde her bakımdan cahiliye içerisinde yaşayan bir toplumdan, her alanda örnek şahsiyetler yetiştirmiş ve bu yüce şahsiyetlerin zenginliklerle dolu kişiliklerini insanlığa armağan etmiştir. Günümüz eğitim anlayışı; okutan, sorgulatan ve esasen "öğrenmeyi öğreten" bir sistem inşâsıdır. Bu amaçla evlatlarımızı mümkün oldukça ezberci anlayıştan uzak tutacak eğitim ortamları hazırlıyoruz. Okullarımızı bugünün teknoloji ve yenilikleriyle süsleyip tam ve donanımlı hale getiriyoruz. Yine "Değerler Eğitimi" nin bu mesleğe gönül vermiş her bir öğretmenimiz için vazgeçilmez bir kılavuz olduğu unutulmamalıdır. Bu konuda siz değerli öğretmenlerimizin bilgi, birikim ve azmine olan inancımız tamdır” dedi.

BEŞİKTAŞ – GZT GİRESUNSPOR

KULAĞINA KAR SUYU KAÇAN HAMSİ DE DOLARA AYAK UYDURDU!

MHP'NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ PAZAR GÜNÜ GİRESUN'DA

"TÜRKİYE DÜNYA İLE YARIŞIR HALE GELECEK"

FINDIK KABUĞUNDAN "AKTİF KARBON" ÜRETİLECEK

HABER GÜNDEMİ

KULAĞINA KAR SUYU KAÇAN HAMSİ DE DOLARA AYAK UYDURDU!

MHP'NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ PAZAR GÜNÜ GİRESUN'DA

"TÜRKİYE DÜNYA İLE YARIŞIR HALE GELECEK"

EĞRİBEL'DE KAR MESAİSİ BAŞLADI!

FINDIK KABUĞUNDAN "AKTİF KARBON" ÜRETİLECEK

ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

44 YILLIK MAÇ

ÖĞRETMENLERİNE İYİLİK HEDİYE ETTİLER

“ERKEKLİK KADINA VURMAKLA DEĞİL, KORUMAKLA GÖSTERİLİR”

ISLIK DİLİ İLE GİRESUN'DAN TÜRKİYE'YE MESAJ!