GÜNDEM

GÜNDEM Haberleri

YENİ EĞİTİM NEFERLERİ ANT İÇTİ!

24.11.2021 17:34
YENİ EĞİTİM NEFERLERİ ANT İÇTİ!

Giresun’da mesleğe yeni atanan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde meslek andı içerek, görevlerine başladılar. Meslek hayatları boyunca geleceğe ışık tutmak için yüzlerce öğrenci yetiştiren ve emekli olan öğretmenlere ise Hizmet Şeref Belgesi verildi.

Giresun’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı. Gümrük Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende, mesleğe yeni atanan öğretenler meslek andı içti. Emekli olan öğretmenlere Vali Enver Ünlü tarafından ‘Hizmet Şeref Belgesi’ takdim edildi. Kutlama töreninde ayrıca öğrenciler tarafından şiirler okunarak, şarkılar söylendi. Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, davetliler, eğitimciler ve öğrencilerin katıldığı törende konuşan Vali Enver Ünlü, vatanın her yöresinde görev yapan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak, başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenleri rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti. 

“SADECE BİR GÜN DEĞİL, HEP KALBİMİZDESİNİZ...”

Öğretmenlerin bir gün değil, her gün kalplerde olduğunu söyleyen Vali Ünlü, “Öğretmenlik bir meslek olmaktan ziyade; bilgi, fazilet ve azimle yoğrulmuş bir sanattır. Öğretmenlik; sabır, emek ve fedakârlık ister. Meşakkatlidir, zahmetlidir, zordur. Ama meyvesi, hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar değerlidir. Öğretmen gönül insanı, eğitim gönül işidir” dedi.

BEŞİKTAŞ – GZT GİRESUNSPOR

KULAĞINA KAR SUYU KAÇAN HAMSİ DE DOLARA AYAK UYDURDU!

MHP'NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ PAZAR GÜNÜ GİRESUN'DA

"TÜRKİYE DÜNYA İLE YARIŞIR HALE GELECEK"

FINDIK KABUĞUNDAN "AKTİF KARBON" ÜRETİLECEK

HABER GÜNDEMİ

KULAĞINA KAR SUYU KAÇAN HAMSİ DE DOLARA AYAK UYDURDU!

MHP'NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ PAZAR GÜNÜ GİRESUN'DA

"TÜRKİYE DÜNYA İLE YARIŞIR HALE GELECEK"

EĞRİBEL'DE KAR MESAİSİ BAŞLADI!

FINDIK KABUĞUNDAN "AKTİF KARBON" ÜRETİLECEK

ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

44 YILLIK MAÇ

ÖĞRETMENLERİNE İYİLİK HEDİYE ETTİLER

“ERKEKLİK KADINA VURMAKLA DEĞİL, KORUMAKLA GÖSTERİLİR”

ISLIK DİLİ İLE GİRESUN'DAN TÜRKİYE'YE MESAJ!