SİYASET

SİYASET Haberleri

“ART NİYETİNİZLE KONUYU SAPTIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ”

19.06.2022 15:36
“ART NİYETİNİZLE KONUYU SAPTIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ”

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer ile Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş arasındaki yeni polemiğinin konusu itfaiye personelleri.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, Giresun Belediyesi’nin kurumsallaşma yolunda ciddi adımlar attığını belirterek, maaşların ödenmediği, belediye yatırımlarının yapılmadığı, otel odalarından yönetilen belediyecilik anlayışının olduğu bir süreçten maaşların gününde ödendiği, projelerin tek tek hayata geçtiği bir dönemin içerisinde olduklarını bildirdi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Başer, bazı itfaiye personellerinin görev yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili eleştirilerde bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş’a cevap verdi. Bektaş’ın art niyetli olarak CHP’nin konuyu saptırmaya çalıştığını savunan Başer,

“Görevlendirmeler Giresun Belediyesi’nin kurumsal yapısını bağlar. Bahsi geçen konuda herhangi bir hukuksuzluk yok. Kurumsal yapı kazanan belediyelerde revizeler ve kurum içerisindeki değişiklikler performans artırmaya dayılı çalışmalardır. Bu olağan bir durumdur. Ancak zamanında olan personel durumlarını da çok iyi biliyoruz. Belediye içerisinde geçmişte olanlar için söylenecek anlatacak o kadar çok şey var ki, kesemiz dolu. Yeri ve zamanı geldiğinde bunları tek tek kamuoyuyla isterlerse paylaşırız. Geçmiş 10 yıl boyunca CHP’li belediyenin şehrimize yaptıkları ortadadır. Kurumsal yapısı dağılmış, otel lobilerinden yönetilen, hizmet üretemeyen, personel maaşlarını ödeyemeyen, piyasaya milyonlarca borcu olan bir belediye vardı. Üstelik onca sıkıntının içinde bankamatik personellerinin de varlığı maalesef hafızlarımızda tazeliğini koruyor. CHP’li Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş ‘Belediyeyi nereden eleştirirse oy toplarız’ anlayışı ile Giresun Belediyesi’ni eleştire dursun, Giresun Belediyesi kurumsal yapısı ve işleyişiyle şehrimize hizmet etmeye devam edecek. CHP’li İlçe Başkanına şunu açıklamada fayda var; Ortada bir ateş arıyorsa, o ateş zamanında ödeyemediğiniz maaşlar neticesinde kirası biriken, market borcunu ödeyemeyen işçi arkadaşlarımızın ateşidir. Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu önderliğinde belediyemiz dakikası bile geçmeden maaşlarını ödüyor ve personelleriyle uyumlu bir şekilde projeler için gece gündüz demeden mesailerini sürdürüyor. Başkanımız ve belediyemizin çalışmalarını halkımız da takdirle karşılıyor” dedi.

Başer açıklamasının sonunda CHP’li Bektaş’a şu soruları da sordu;

“10 yıllık dönemde Giresun’a elle tutulur hangi hizmetlerde bulundunuz? Geçmiş dönem yöneticilerinin fotoğraflarıyla birlikte afişe ederek Giresun halkına vaat ettiğiniz projelerden kaçını gerçekleştirdiniz? Bankamatik çalışanlarına maaş öderken, alın teriyle çalışan arkadaşlarımıza haklarını hiç düşündünüz mü? Güzelim memleketi neden otel lobilerinden yönettiniz? Bu kadar borcu hangi projeler için yaptınız?”

 

 

 

 

Samsun'da maden ocağı işletme ruhsatı açık artırma ile satışa çıkarıldı

Zamanaşımına uğrayacak menkul kıymetlere ilişkin duyuru yayınlandı

Aydın Söke'de toplu taşıma hatları kiraya verilecek

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

HABER GÜNDEMİ

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

“FINDIK FİYATI EN AZ 60 LİRA OLMALIDIR”

ŞAMPİYONLAR KEP FIRLATTI

ÇKS BAŞVURULARINDA SON GÜN 30 HAZİRAN!

“10 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMAMIŞTIR”

GOPERATİF AKREDİTE KURS MERKEZİ OLDU!

GİRESUN'DA BİR İLKİ BAŞARDILAR!

“2,53 DOLARA FINDIK SATARAK PİYASAYI DÜŞÜRÜYORSUNUZ”

YAZ AYLARINDA SERİNLEMENİN DOĞAL YOLU MADEN SUYU