SİYASET

SİYASET Haberleri

“BU YANLIŞTAN GERİ DÖNÜN”

19.06.2022 15:45
“BU YANLIŞTAN GERİ DÖNÜN”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleriyle ilgili yanlış karardan geri dönülmesini ve emeklerinin karşılığının ödenmesini istedi.

Uzunalioğlu, Giresun Belediyesi’nde müfettiş raporu ile de tescillenen alacaklarını talep eden itfaiye personellerinin alacaklarının ödenmediği gibi bu personellerin görev yerlerinin değiştirildiğini açıkladı. Uzunalioğlu, “İtfaiye hizmetlerinde çalışan bu mağdur bir grup işçinin dayanılmaz hale gelen enflasyon karşısında geçinmek derdindedir. Tek amaçları müfettiş raporu ile de tescillenen alacaklarını almaktır” dedi.

CHP İl Başkanı Uzunalioğlu açıklamasında şunları kaydetti;

“Sayın Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu alacaklarını ödemediği gibi bu deneyimli sertifikalı itfaiyecileri, kazalara müdahale eden trafik kazalarında araç içerisinde sıkışan vatandaşlarımızı kurtaran, sel ve afetlerde dalgıçlık görevi yapan çalışanları ve yetişmiş teknik elemanları sırf hakların aradıkları için temizlik işlerinde görevlendirmiştir. Emeğinin ve alın terinin karşılığını almak isteyen hem çalışanlara mobbing uygulanmış hem de yangın sel gibi doğal afetlerde kazalarda müdahale eden bir ekip dağıtılarak halkımızın güvenliği tehlikeye atılmıştır. “Bırakın maaşları tazminatları bile ödeyeceğiz” vaatlerini seçim vaadi yapan Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu'na derhal bu yanlıştan dönün ve emekçinin emeğini karşılığını ödeyin çağrısı yapıyoruz.”

 

 

 

Samsun'da maden ocağı işletme ruhsatı açık artırma ile satışa çıkarıldı

Zamanaşımına uğrayacak menkul kıymetlere ilişkin duyuru yayınlandı

Aydın Söke'de toplu taşıma hatları kiraya verilecek

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

HABER GÜNDEMİ

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

“FINDIK FİYATI EN AZ 60 LİRA OLMALIDIR”

ŞAMPİYONLAR KEP FIRLATTI

ÇKS BAŞVURULARINDA SON GÜN 30 HAZİRAN!

“10 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMAMIŞTIR”

GOPERATİF AKREDİTE KURS MERKEZİ OLDU!

GİRESUN'DA BİR İLKİ BAŞARDILAR!

“2,53 DOLARA FINDIK SATARAK PİYASAYI DÜŞÜRÜYORSUNUZ”

YAZ AYLARINDA SERİNLEMENİN DOĞAL YOLU MADEN SUYU