SİYASET

SİYASET Haberleri

Cumhur ittifakı tek vücut, tek yürek!

28.02.2019 16:07

Cumhur İttifakı Giresun Belediye Meclisi Üyesi adayları kamuoyuna tanıtıldı. 28 artı 3 kontenjandan oluşan belediye meclisi üyesi adayları düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

 Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, AK Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk, Kadir Aydın, Cemal Öztürk ve Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, cumhur ittifakının kol kola, el ele Giresun Belediyesi’ni kazanacağını ifade ettiler.

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, AK Parti-MHP cumhur ittifakı ile Giresun’un hak ettiği hizmetlere kavuşacağını belirterek, bundan hiç kimsenin şüphesi ve tereddüttü olmasın” dedi. 31 Mart’tan sonra Giresun’un AK Parti belediyeciliği buluşacağını ifade eden Tatlı, “Gayemiz ve hedefimiz; Giresun’umuzun son 10 yıldır yoksun kaldığı belediye hizmetlerine. Gönül Belediyeciliği1 anlayışı ile tüm hemşerilerimizi kucaklayacak şekilde buluşturacağız.

Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde, Cumhur İttifakının sarsılmaz bütünlüğü, siz değerli hemşerilerimin desteği ile yeni Giresun’un inşasını gerçekleştireceğimize inancımız tamdır” diye konuştu.

“31 MART’TA GİRESUNLU EMANETİ EHLİNE TESLİM EDECEKTİR”

MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ise, Giresunluların 31 Mart’ta tarihi iradesini sandığa yansıtarak, emaneti ehline teslim edeceğini kaydetti. 31Mart günü sağduyu birlikteliğinin galip geleceğini söyleyen Konal,  “Bu seçimlerde Giresun ve Türkiye sevdası ön alacak Giresun’un istikbal hedefleri mutlaka öne çıkacak, demokratik bu yarışta Cumhur İttifakı ipi göğüsleyecektir. 31 Mart 2019’da Giresun seçimini kardeşlikten yana kullanacak, büyümenin, gelişmenin, birlik ve beraberliğin devamı hususunda takdir hakkını yeterince gösterecektir. Cumhur ittifakı Giresun’un yegane umudu olmuştur. Ümit ediyorum ki hiçbir çıkar ilişkisi olmadan yalnızca Giresun ve Giresunlu için yapacağımız halis çalışmalarda öncelikle cenabı Allah daha sonrada Giresun halkı bizi yalnız bırakmayacaktır” dedi.

Milletvekili Sabri Öztürk, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde başarılı olabilmek için Giresun'un her ilçe, belde ve mahallesinde çalıştıklarını belirterek, "Biz arkamıza bakmadan, biz rakiplerimizin ne yaptığına bakmadan sadece Giresun için hayalini kurduğumuz projeleri ortaya koyarak, temiz bir dille siyaset ortaya koyarak Giresun ve Giresunlunun hizmetkarı olmaya talibiz. Sonuca ulaşacağımıza da inanıyorum." dedi. 

“GİRESUN’UN DURUMU İÇLER ACISI”

Milletvekili Kadir Aydın da, CHP’li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun afişlerde on numara ama, Giresun’un durumunun içler acısı olduğunu kaydetti.

Milletvekili Aydın konuşmasında Kerim Aksu’yu hedef alarak, “Bu seçim 2014 yılında AK Parti açısından, Milliyetçi Hareket Partisi açısından ne kadar zor olduysa şimdi Cumhuriyet Halk Partisi açısından aynı düzeyde zor olacaktır. 2014 sonucu bizim açımızdan nasıl hezimetle sonuçlanmışsa inşallah bu seçimin sonuçları da Cumhuriyet Halk Partisi tarafından aynı şekilde olacaktır. Neden böyle söylüyorum. Çünkü 2009’daki ve 2014’deki Kerim Aksu’yu vaatlerini, duruşunu, projelerini, hayallerini ve hedeflerini görüyorum hiç. Şimdi de aynı Kerim Aksu’yu hayallerini, hedeflerin, duruşlarını birlikte görüyoruz. N e 2014’deki Kerim Aksu Cumhuriyet Halk Partisi aynı Cumhuriyet Halk partisi ve Kerim Aksu ne şimdiki ittifak 2014’deki AK Parti, MHP ne de aynı atmosfer ve ortam var.  O zamanlarda büyük partilerde bulunan, büyük hayaller çizen, büyük eserler vaat eden Belediye Başkan Adayı Kerim Aksu gitmiş, yerine olmadık işleri vaat eden, Giresun da yapılmakta olan eğitim araştırma hastanesinin fuaye alanı kadar, giriş alanı kadar hastane yapmayı vaat eden dahasın da on metre karelik, yirmi metre karelik taksi duraklarının metre kareleriyle birlikte vaat eden dahası birçok alanda yersiz yetersiz sadece proje olsun diye projelerini açıklamak zorunda kalan bir Kerim Aksu’ya şahitlik ediyoruz. Zaman zaman söylüyoruz. Vitrine bakıldığında Giresun’un Kerim’i diye afişleri, billboardları hep birlikte görüyoruz.  Giresun’un Kerim’i on numara. Ama bide Kerim’in Giresun’una bakıyoruz, üzgünüm ki içler acısı. Cumhurbaşkanımızın beyanı Giresun’un bütün projelerinin arkasındayız. Hiçbir kaynak sıkıntımız, hiçbir üretim sıkıntımız yok. Biz iktidar partisiyiz. Mazeret üretmek gibi bir derdimiz bir şansımızda yok. Kerim Aksu sıkışınca iktidar partisi olmadığımız için bazı şeyleri aşamıyoruz diyor ve mazerete sığınıyor. Ama bizim mazerete sığınacak bir durumuz söz konusu değil. Her alanda güçlüyüz” dedi.

“AMAÇ VE GAYEMİZ GİRESUN’A HİZMET EDEBİLMEK”

Milletvekili Cemal Öztürk ise "Cumhur İttifakı"nın Giresun Belediye Meclis üyelerinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhur ittifakı'nın Giresun'da da gerçekleştirildiğini söyledi. Bütün amaçlarının Giresun ve Giresunluya daha kaliteli hizmet etmek olduğunu vurgulayan Öztürk, "Bu kaliteli çalışmayı gerçekleştirebilmek için güçlerimizi de birleştirmeliyiz. 24 Haziran'da Giresun'da düğün dernek, festival gibi bir seçim yaşadık. Eminim bu yerel seçimde de yine öyle olacak. Bu bir yarıştır. İyilikte, güzellikte yarıştır." diye konuştu. Öztürk, belediyeciliği CHP'den daha iyi bildiklerini ve diğer şehirlerde yapılan çalışmalar ve hizmetlerin buna kanıt olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

"Cumhur İttifakı olarak diyoruz ki Aytekin Şenlikoğlu başkanımız ve bu ekibi iş başına geldiğinde Giresun'a Allah'ın izniyle en güzel hizmeti verecek. Böyle bir iddiamız var. Onun için projelerimizi, programımızı hazırladık. Planlarımızı yaptık. Bütçelerimizi oluşturuyoruz.  Bizim derdimiz de amacımız da Giresun'a hizmetlerin en güzelini yapmak. Derdimiz kavga değil. Gönül kırmak değil, gönül yapmak."

“CUMHURBAŞKANIMIZ PROJELERİMİZİN ARKASINDA”

AK Parti Giresun Belediye Başkana adayı Aytekin Şenlikoğlu da konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan projeler için tam destek sözü aldıklarını kaydetti. 

Şenlikoğlu şöyle konuştu;

“85 gündür sahadayız. Saha da birçok sıkıntıyla karşı karşıya geliyoruz. Şehrimizle alakalı birçok problem var ve bu problemlerin çözümünü Giresun’umuzla da paylaşmaya başladık. Çok güzel projeler hazırladık. Bu projeler bizlerin hayali değil sadece. Giresun’un ihtiyacı olarak karşımıza çıktı. Neden 2028 diye soruluyor. Neden 2028, çünkü bu projeler hepsi belirli döneme yayılmış projeler ve şehrimizde bir ihtiyaç olarak bir siyasi ön görü olarak değil bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmış projeler. Bu projeleri yaptıktan sonra önceki gün şehrimiz de Cumhurbaşkanımızın gelişiyle bir miting yaşadık ve gördük ki Giresunlumuz Cumhurbaşkanımıza çok ciddi manada sahip çıkıyor. Biz de bu anlamda Cumhurbaşkanımıza hazırlamış olduğumuz projelerimizle alakalı bilgi verdik, kitapçığımızı sunduk. Cumhurbaşkanımıza Giresun’daki çalışmalarımızla alakalı ve projelerimizle alakalı bir bilgi verme fırsatı bulduk ve orada da desteğini yeniledi. Giresun da yapılacak projelerle alakalı olarak ciddi manada Cumhurbaşkanımızın desteğinin arkamızda olduğunu da görmüş olduk. Bu bizi bir kez daha rahatlattı. Tabi bu projelerde teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin şuanda genel başkan yardımcısı olarak tekrar görev alan Nurettin Canikli’nin ve diğer genel başkanlarımızın da desteğini alarak şehrimize bir şeyler yapalım istiyoruz. Şehrimiz de bir geri kalmışlığımız söz konusu ve bunu bir şekilde halletmemiz gerekiyor. İşte bunun için bugün buradayız ve bunun çözecek ekiple buradayız. Belediye meclis üyesi arkadaşlarım. Bu listeyi yaparken çok zorlandık. Niye zorlandık. İsteyip de listeye alamadığımız birçok kardeşimiz var. Gerçekten de değerli gerçekten de önemsediğimiz birçok kardeşimiz varama ne yazık ki listemiz sınırlı. Listeyi herkesin durumuna konumuna göre bir takım bölgesel değerlere, meslek değerlerine göre birçok unsurlar var ve bunları hesap ederek oluşturmuş olduğumuz bir liste. Hamdolsun bu listemiz şehrimiz de çok güzel bir kabul gördü. Bu listeyle inşallah istiyoruz ki şehrimizin bir dönem Belediye yönetimine damgamızı vuralım. Gerekli yerlerden de desteklerimizi de alarak şehrimiz de güzel şeyler yapalım istiyoruz. Onun için ben tekrar hayırlı olsun diyorum listemizin.”

KAPALI SPOR SALONU MEVCUT YERİNDE YENİLENECEK

DEVASA YATIRIM

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

“ADAYLIKTAN ÇEKİLMEM SÖZ KONUSU DEĞİL”

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ, KUTSAL BİR VAZİFE İFA ETMEKTEDİR”

HABER GÜNDEMİ

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ, KUTSAL BİR VAZİFE İFA ETMEKTEDİR”

KAPALI SPOR SALONU MEVCUT YERİNDE YENİLENECEK

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

SEL BÖLGESİNDE OPERATÖRLERİ DÖVENLER TUTUKLANDI

"GİRESUN'UMUZDA GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN HİÇBİR İLÇEMİZ KALMAYACAK"

TEMİZ ÇEVRE TEMİZ KEŞAP!

“SAMSUN-SARP DEMİRYOLU PROJESİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

“EN GÜÇLÜ KALKANIMIZ MASKE VE SOSYAL MESAFE!”

“GİRESUNSPOR'UN MENFAATLERİ ÖNEMLİ”

BAKAN KASAPOĞLU GİRESUN'DA