SİYASET

SİYASET Haberleri

İL PROTOKOLÜNDEN KOVANLIK ÇIKARMASI

08.05.2022 15:07
İL PROTOKOLÜNDEN KOVANLIK ÇIKARMASI

Kovanlık Kadın Kooperatifi üreterek, belde ve aile bütçelerine katkı sunmaya devam ediyor.

Vali Enver Ünlü, AK Parti Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Bulancak Kaymakam Vekili Piraziz Kaymakamı Furkan Başar ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, Kovanlık Kadın Kooperatifini ziyaret etti.

Vali Ünlü ve beraberindekiler kadınlar tarafından kooperatifte üretilen yöresel ürünleri inceleyerek, üretim tezgahlarına geçerek sepet çubuğu işledi.

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Kovanlık Belde Belediyesi tarafından ortak yürütülen “Kovanlık Beldesi Üreten Kadınlar Projesi” kapsamında, organik ürünlerin yer aldığı mağazayı gezen Vali Ünlü, “Kovanlık Beldesindeyiz Sıcakkanlı, çalışkan insanları ve güzel görüntüsüyle enerji ve mutluluk saçan şirin beldemizde Belediye Başkanlığımızı ziyaret ettik, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Kadınlar başarıyor! Geleneksel yöntemle fındık dalından çok amaçlı sepet üreten, birbirinden lezzetli organik yöresel ürünleri sofralarla buluşturan Kovanlık Kadın Kooperatifimizin emektar girişimcileriyle birlikteyiz. Özverilerinden dolayı kutluyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı'nı da ziyaret eden Vali Ünlü, Denetleme Defterini imzaladı. Ziyaretle ilgili "Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığında Aziz Milletimizin birliği, güvenliği ve huzuru için canla başla görev yapan yiğitlerimizi ziyaret ettik. Rabbim yar ve yardımcıları olsun” paylaşımında bulundu. Vali Ünlü ve beraberindekiler Kovanlık Beldesinde Karayolları tarafından yapılan yol çalışmalarının yüklenici firma şantiyesini de ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak, çalışmaların planlanan sürede tamamlanmasını istediler. Vali Enver Ünlü, AK Parti Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kovanlık Belediyesini de ziyaret ederek, Belde Belediye Başkanı Harun Kalıntaş’tan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 

 

 

BULANCAK BELEDİYESİ'NDEN GENÇLİK FESTİVALİ

MEYTAP PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

HEMŞEHRİMİZ MURAT YILDIZ'A ASILSIZ İFTİRA

30 BİNA, 150 KONUT, 38 İŞ YERİ, 2 OTEL YAPILACAK

AÇIK VE NET DESTEK!

HABER GÜNDEMİ

BULANCAK BELEDİYESİ'NDEN GENÇLİK FESTİVALİ

MEYTAP PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

HEMŞEHRİMİZ MURAT YILDIZ'A ASILSIZ İFTİRA

30 BİNA, 150 KONUT, 38 İŞ YERİ, 2 OTEL YAPILACAK

AÇIK VE NET DESTEK!

PEREZ YILIN 11'İNDE

KARAAHMET TEŞEKKÜR ETTİ

BAĞIMLILIKTAN UZAK SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİKKAT ÇEKİLDİ

GİRESUNSPOR'A 63 SARI, 4 KIRMIZI

“EL ELE VERİP HEP BİRLİKTE ÜRETİMİ ARTIRMALIYIZ”