SİYASET

SİYASET Haberleri

KARAN’DAN BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINA DESTEK

11.05.2022 16:53
KARAN’DAN BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINA DESTEK

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresunlu fındık üreticileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında yüksek sesle ‘Osman Ağa’mıza iade-i itibarı istiyoruz” çağrısını desteklediklerini ifade etti.

Karan yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün muhafız alay komutanı, Giresun’un milli kahramanı Yarbay Osman Ağa’nın iade-i itibarını her Giresunlu gibi bizden yürekten istiyor ve bekliyoruz” dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin Giresunluların sesine ses olması ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında Osman Ağa için iadeyi itibarı çağrısı yapmasının siyaset üstü bir davranış olduğunu belirten Karan, “Giresun kamuoyu olarak bu çağrının arkasında durmalıyız ki, Osman Ağamıza iadeyi itibarı geri verilsin. Yarbay Topal Osman Ağa kurduğu 42. ve 47. Gönlü alaylarıyla milli mücadele, kurtuluş savaşında düşmanla omuz omuza savaşarak kahramanlık destanları yazmıştır. Osman Ağa ve milli mücadele kahramanları gerçek birer kahraman ve vatanseverdir. Bugün bu topraklar üzerinde huzur ve güven içersinde yaşıyor, bağında, bahçesinde ekip, biçiyorsak bunu Osman Ağa gibi nice kahraman ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Bu yüzdendir ki, MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’nin de çağrıda bulunduğu gibi Osman Ağa’ya iadeyi itibarı bir an önce verilmelidir. Giresunlular olarak bunu istiyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

“DERİ KANSERLERİ EN SIK GÖZLENEN KANSER TÜRLERİNDENDİR”

BULANCAK BELEDİYESİ'NDEN GENÇLİK FESTİVALİ

MEYTAP PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

HEMŞEHRİMİZ MURAT YILDIZ'A ASILSIZ İFTİRA

30 BİNA, 150 KONUT, 38 İŞ YERİ, 2 OTEL YAPILACAK

HABER GÜNDEMİ

BULANCAK BELEDİYESİ'NDEN GENÇLİK FESTİVALİ

MEYTAP PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

HEMŞEHRİMİZ MURAT YILDIZ'A ASILSIZ İFTİRA

30 BİNA, 150 KONUT, 38 İŞ YERİ, 2 OTEL YAPILACAK

AÇIK VE NET DESTEK!

PEREZ YILIN 11'İNDE

KARAAHMET TEŞEKKÜR ETTİ

BAĞIMLILIKTAN UZAK SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİKKAT ÇEKİLDİ

GİRESUNSPOR'A 63 SARI, 4 KIRMIZI

“EL ELE VERİP HEP BİRLİKTE ÜRETİMİ ARTIRMALIYIZ”