SİYASET

SİYASET Haberleri

TIĞLI, SORULARINA CEVAP BEKLİYOR!

14.06.2022 16:34
TIĞLI, SORULARINA CEVAP BEKLİYOR!

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Soru önergesinde ki soruları anlamayan kişiden milli eğitim bakanı olmaz” dedi.

Tığlı, “Millî Eğitim Bakanlığı’nda ki koskoca bakanlık makamında oturan bir kişinin, kendisine sorulan soruları anlamaması ve konuyla alakası olmayan ilginç cevaplar vermesi milli eğitimin hangi düzeyde ve kimlerin elinde olduğunu göstermektedir. Çok basit ve anlaşılabilir olan bu iki soruyu anlayamayan kişinin de o makamda oturmaması gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Millî Eğitim Bakanlığı’nda yaşanan yolsuzlukları ve bu yolsuzlukları yapanların kimler olduğunu öğrenmek için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle 27 Nisan’da şu soruları sormuştu;

“2018-2022 yılları arasında Bakanlığınız ile Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda yolsuzluk nedeniyle soruşturma veya dava açılan bürokrat var mıdır? Varsa yıllara göre dağılımı nedir? Bu kişilerin görevleri nelerdir? Bu yıllar arasında yolsuzluk nedeniyle görevden alınan bürokrat var mıdır? Varsa yıllara göre dağılımı nedir?

2018-2022 yılları arasında Bakanlığınız ile Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda yolsuzluk nedeniyle soruşturma veya dava açılan personel var mıdır? Varsa yıllara göre dağılımı nedir? Bu kişilerin görevleri nelerdir? Bu yıllar arasında yolsuzluk nedeniyle görevden alınan personel var mıdır? Varsa yıllara göre dağılımı nedir?”

 

 

 

Samsun'da maden ocağı işletme ruhsatı açık artırma ile satışa çıkarıldı

Zamanaşımına uğrayacak menkul kıymetlere ilişkin duyuru yayınlandı

Aydın Söke'de toplu taşıma hatları kiraya verilecek

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

HABER GÜNDEMİ

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

“FINDIK FİYATI EN AZ 60 LİRA OLMALIDIR”

ŞAMPİYONLAR KEP FIRLATTI

ÇKS BAŞVURULARINDA SON GÜN 30 HAZİRAN!

“10 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMAMIŞTIR”

GOPERATİF AKREDİTE KURS MERKEZİ OLDU!

GİRESUN'DA BİR İLKİ BAŞARDILAR!

“2,53 DOLARA FINDIK SATARAK PİYASAYI DÜŞÜRÜYORSUNUZ”

YAZ AYLARINDA SERİNLEMENİN DOĞAL YOLU MADEN SUYU