SPOR

SPOR Haberleri

“GİRESUNSPOR’UN MENFAATLERİ ÖNEMLİ”

23.09.2020 19:13

Çotanaklar’ın Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, haftalık olağan basın toplantısında A’dan Z’ye tüm konularla alakalı açıklamalarda bulundu.

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

BENZİN İSTASYONUNA TEKLİF YAPTIK

Karademir, “Benzin istasyonu ile ilgili işadamıyla görüşmemiz oldu. Her platformda bu firmanın zarar görmemesini istediğimizi bildiriyoruz. Bu yeri 5,4 Milyon TL’ye almışlar. Bu parayı biz onlara teklif ettik ama onların 15 Milyon TL istekleri oldu. Bu rakam bize göre çok yüksek. Bu konunda böyle bir yola girildi. Ama talep edilen rakam çok yüksek. Uygun bir dille çözülsün istiyoruz. Ayrıca Giresunspor’un tabelası olan bu yer Giresunspor’un hakkıdır” dedi.

ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR

Giresunspor’da transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Karademir, Bursaspor maçının da zor geçeceğini belirterek, “Transfer konusunda çalışmayı bitirdik diyoruz ama Giresunspor’da transfer bitmez. Madinda’nın ardından Traore geldi ve takımımızı yeterli olarak görüyoruz ama şartlara uygun bir oyuncu gelirse transfer yapabiliriz. Belki birkaç takviye daha olabilir. Bursaspor biraz tehlikeli. Transfer yapamadı. Transfer yasağı var ancak birlikte oynamaya alışmış genç oyunculara sahip. Bizim hazırlık sürecimiz 15 gün ise onların ki 65 gün. İyi hazırlanmış bir takım ile karşılaşacağız. Biz çok iyi hazırlanamadık. Geç olan bir kongremiz, geç başlayan bir transfer sürecimiz var. Kampa tamamen genç oyuncularla gitmiştik. Kampa teker teker katılan oyuncularımız oldu, görmeyenler de. Bununla ilgili bir süre sıkıntımız olacak. Tahminimce milli maç arasından sonra toparlanacağımızı düşünüyoruz. Bursaspor maçını da en iyi şekilde oynayıp geleceğiz ama kolay maç değil. Bizim hedefimiz iki puan ortalaması yakalamak. İnşallah galibiyet elde ederek evimize döneceğiz. Bizim oyuncular birbirleriyle daha önce hiç oynanamamış. Diarra geleli daha 15 gün. Sadi sonradan geldi ve bir haftalık sakatlık yaşadı. Sadi ile Caner birlikte oynayan oyuncu olduğu için birbirlerine uzun top atıyorlar. Ancak bizim oyunumuz bu değil. Sahadaki oyun hocayı da çok mutsuz etti. Kondisyon açısından çok kötüyüz. Çünkü hazırlıklara sezon öncesi geç başladı. Türkiye’de bu sene oyun olarak iyi futbol sergileyecek takım ayısının çok az olacağını düşünüyorum. Çünkü her takımın çalışma süreci çok kısa oldu. Şuanda en hazır takım geçen sene de birlikte oynadığından Eskişehirspor. 6-7 hafta bir geçsin bakalım. Gücünüz olmadığı zaman o şutu çekemiyorsunuz. Bu kadroyu kimse bizden beklemiyordu.” diye konuştu.

PANDEMİ NEDENİYLE KADROYU ZENGİNLEŞTİRDİK

“Oyuncu göndermeyi düşünmüyoruz. Her hafta iki yabancı dışarıda kalacak ama niyetimizi bu değildi. Hedefimizden fazla transfer yapmak zorunda kaldık. Pandemi ile ilgili sorunlu bir sezon geçiriyoruz. Her an her şey olabilir. Allah göstermesin oyuncularımızdan hasta olup da dışarıda kalacak olanlar olabilir. Onun için takviyeyi biraz bollaştık. Şuan itibariyle bazı takımlara transfer olmuş ancak kulüpleri transfer yasağını kaldıramadığı için boşta olan oyuncular var.”

“DEVRE ARASINDA TRANSFER YAPABİLİRİZ.”

“Çünkü oraya gelebilecek çok fazla borç kalmadı. Bozbağ başkanın döneminden bu yana ödedik. Geçen seneden problemli çok fazla dosya yok. Sözleşmeleri biterek gittiler zaten.  Devre arasında tahtalık bir şey olduğunu çok fazla düşünmüyorum.”

MENAJER BAYRAM KONUSU

“Menajer Bayram konusunda bir hazırlık yapıyoruz. Biliyorsunuz kulübümüzde inceleme var. İnceleme de bu hafta da bitecek. Menajer Bayram ile bağlantılı olan işleri kendimiz araştırıyoruz ve biz de kendinden şikayetçi olacağız.”

RUSESCU ZARAR UĞRATIYOR

“Raul Rusescu bir yere gitmezse oynamadığı parayı alacak. Bir başka kulübe gidip, bizden aldığının daha düşüğünü alırsa aradaki farkı Giresunspor’dan alacak. 3 maaş üst üste yatırmadığımız için böyle bir hakka sahip. Geri gelip de oynamıyor.   “

13 BİN KİŞİYE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İMKÂNI SAĞLANDI

“PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

GİRESUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!

HEP BİRLİKTE NİCE 29 EKİM'LERE…

KARADENİZ İÇİN "KİRLİLİK" UYARISI

HABER GÜNDEMİ

13 BİN KİŞİYE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İMKÂNI SAĞLANDI

“PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

GİRESUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!

HEP BİRLİKTE NİCE 29 EKİM'LERE…

YAŞASIN CUMHURİYET!

HÜCUMDA ZENGİNLİK İSTİYOR

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

“FINDIKTA YENİ OYUN VARSA YENİ ÇÖZÜM DE VAR”

OKULLARDA SINAV UYGULAMALARININ AYRINTILARI AÇIKLANDI

FİSKOBİRLİK ‘NUGA' İLK 4'TE!