SPOR

SPOR Haberleri

KARAAHMET’TEN ŞEFFAF TOPLANTI

13.05.2022 18:17
KARAAHMET’TEN ŞEFFAF TOPLANTI

Efsane Başkan Hakan Karaahmet, A’dan Z’ye tüm algı operasyonlarına ve ‘Herkese açık’ basın toplantısında tüm sorulara cevap verdi.

Spor Toto Süper Lig ekibi Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, camianın beklediği toplantıyı yaptı ve tüm sorulara cevap verdi.

 Başkan Karaahmet, “Biz bir şeyleri birlikte başardık. Birlikte yaptık. Bencillik hiç yapmadım. Birbirinizi sevmeyebilirsiniz ama ortak noktamız Giresunspor. Düşmeyeceğiz dedik. Kendimize güvenelim. Birlikte olalım dedik. Yapabilirizi geldiğim ilk toplantıda söyledim. Biz büyükşehir değiliz ama kalabalık bir şehiriz. 2,5 – 3 Milyonu bulan bir topluluğuz. Giresunspor’un karşılaştığı takımlara bakın. Samsunspor yine olmadı. Olmuyor. Bütçeleri kıyaslarsak zaten her şey ortada. Giresunspor’un yaptıklarını anlatınca her şey ortaya çıkıyor. Artık ben de anlatmıyorum. Giresun’un başarı hikâyesini Türkiye anlatıyor. Bu sene biz düşmeyeceğiz dedim. Biz öyle bir takım olacağız dedik. Biz mücadeleye başladık. Maalesef moral bozukluğuyla bazıları düşeceğiz falan dedi. Biz düşmeyeceğiz dedim. İnanmayanları inandıracağız dedim. Bu şehirde artık daha fazla istemeyi ve talep etmeyi bileceğiz dedim.”

“GİRESUN’DA BAZILARI MUTLU DEĞİL”

 “Ne istiyorsunuz. Bunun altında başka neler aranabilir ki? Biz önümüzdeki sezon Avrupa’ya gittik niye Şampiyonlar Ligi’ne gitmedik diye mi üzüleceğiz. Sezon içerisinde gitti, geldi o oldu bu oldu. Şimdi bitti, ligde kaldık. Mutluluğunuzu yaşayın. Bunun içine kötülük ekmeyin. Bu kulübün ihtiyacı ve eksikleri bitmeyecek. Birçok eksiği rağmen sorunları çözmeye çalışıyoruz. Sadece mutlu olun. Mutluluğu yaşayın. İstanbul’da bunu yaşayın. Giresun hiç mutlu olmuyor. Hiç çocuğunuzla mutlu olmuyor musunuz? İnsan hayatında mutlu olmaz mı? Bunun olumsuzluğu var mı?”

“BEN MÜCADELE EDEN TARAFIM”

 “Düşen takımların camiasına bakın. Mutsuzlar. Biz kaldık, mutluluğunu yaşayalım. Giresunspor, Türkiye Süper Ligi’nde. Önümüzdeki sezon da Süper Lig’de. En az bütçeyle Süper Lig’de kaldı. Ben bunları sürekli anlatmak zorunda kalmayayım. Giresunspor’un gelirken bir borcu var. Eksi bakiyeyle gitmek zorunda. Başka yapacak bir şey yok. Kur farkı olmasaydı, bugün bizim borç miktarımız 70 Milyon TL’lere düşecekti. Bu kur farkı dünya genelinde. Kur farkı 40 Milyon TL. Ben mücadele eden tarafım. Ben yapmadım, keşke daha öncede bizim kurduğumuz sistemde yönetebilir sistem olsaydı.”

“MAHKEMELİK OLMAMALIYDIK”

 “Geçmişe bakarak belki özür dilemem lazım. Ali başkan, Giresunspor’da başkanlık yapmış başkanlardan bir tanesi. Giresunspor’da bir davada içeride yattık. Ali başkanla mahkemelik olmamalıydık. Mahkemelik olmak beni son derece mutsuz etti. Giresun’da çok fazla kulüp başkanlığı yapacak adam yok. Herkesle konuşuyorum. 64 Milyon 173 TL federasyondan geldi, bu para da Halkbank temliğine gitti. Türkiye’de coin diye bir şey yoktu. Biz coin anlaşması yaptık. Giresunspor’a gelen paranın nereye gittiğini anlatmak çok kolay. Para Halkbank temliğine gitti. Bir ufak galibiyet daha alırsam, kredi borcu bitmiş oluyor.”

GİTMEK İSTEYENLER GİTTİ

 “Ben geçen sene de aynı şeyi söyledim. Gitmek istiyorsa bilin ki bizim planımız dahilinde gidiyordur. Şampiyonluğu da 14 kişiyle tamamladım. Şunlardan şunlardan kurtulmamız lazım dedim. Evet, buraya çıktık ama şuan bunlarla ayrılırsak, başka krizlere yol açmaz dedim. Bunlar gitsinler dedim. Serbest kalsınlar dedim. Giresunspor’da 2 yıllık olan futbolcular serbest değil. Diarra bizim geçen sene de oyuncumuzdu. 40 bin Euro para ve 20 bin Euro prim istediler. Parayı tamam diyorsanız yatıralım diyorlar. Menajerin hesabına yatırıyorlar parayı. İki gün sonra bakıyoruz başka oyunlar olduğunu görüyoruz. Birçok takım size oyun yapıyor olabilir. Sizi zayıf yerinizden vurabilirler. Bu operasyonlar var. Menajere yatan para arada bekliyor. Bu bizi kandırdı dedik. Bir başvurumuz var ama bakalım, henüz gelmedi cevabı. Bayramda da Diarra beni aradı. Seni seviyorum dedi. Ben de seni seviyorum dedim.  

O AVUKATI UYARDI

“Kibir ve dedikodu olduğu yerde başarı olmaz. Biz herkese cevap vermeye çalışıyoruz. Şimdi duyuyorum. Bir avukatla alakalı sorun yaşadım. Kulüp avukatı değildin zaten. Kulüple ilgili bir yerlere şikayet ettiğini öğrendim. Giresunspor’u şikayet etme hakkın yok. Giresunspor ile kimsenin kavga etmeye hakkı yok. Buradan o avukatı uyarıyorum. Şikayeti ispat ettiğim zaman çocuğunun yüzüne bakamazsın. Ayrıldıktan sonra mı iftara atmaya karar verdin. Ayrılınca mı Giresunspor kötü oldu, başkan kötü oldu?”

“BİZ BORÇ ALIRKEN DE BORCU KULÜP HESABINA ALDIK”

Bir gazetecinin, AK Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin iftar programı sonrası Giresunspor ile alakalı yaptığı açıklamasını sorması üzerine, “Bir avucuz. Değerlerimize sahip çıkalım. Söylemek istediği şeyin mantıksızlığı yok. Söylemek istediği şey beni tarif ediyor. Şeffaf incelenebilir. Tam benim yönetimimi tarif ediyordu aslında. Biz bir buçuk seneyi inceletmiştik. Tam geçmişi inceletelim isterseniz. Bir kişi Giresunspor’a elden para verebildi mi? Herkes kulüp hesabına para gönderdi. Biz borç alırken de borcu kulüp hesabına aldık. En az menajer parası ödeyen biziz. Ben de geldiğimde onu söyledim. Ordu gibi olmak istiyorum. 90-100 Milyon TL borç olmasa borçsuz bir kulüp olacaktık. Benim dönemimde borç olmadı. Hep borç ödendi. Keşke benden öncekilerde böyle olsaydı. Benden önceki 1,5 sene incelendi. Benden önceki 5 sene de mi incelenseydi. Ben orada takdir gördüğümü düşünüyorum. Nereye gitsem, sihirbaz başkan diyorlar. Söylediği futbol mantalitesi doğru. Artık Giresunspor’da kimse elden para alamayacak.” diye cevap verdi.

 

 

 

BULANCAK BELEDİYESİ'NDEN GENÇLİK FESTİVALİ

MEYTAP PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

HEMŞEHRİMİZ MURAT YILDIZ'A ASILSIZ İFTİRA

30 BİNA, 150 KONUT, 38 İŞ YERİ, 2 OTEL YAPILACAK

AÇIK VE NET DESTEK!

HABER GÜNDEMİ

BULANCAK BELEDİYESİ'NDEN GENÇLİK FESTİVALİ

MEYTAP PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

HEMŞEHRİMİZ MURAT YILDIZ'A ASILSIZ İFTİRA

30 BİNA, 150 KONUT, 38 İŞ YERİ, 2 OTEL YAPILACAK

AÇIK VE NET DESTEK!

PEREZ YILIN 11'İNDE

KARAAHMET TEŞEKKÜR ETTİ

BAĞIMLILIKTAN UZAK SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİKKAT ÇEKİLDİ

GİRESUNSPOR'A 63 SARI, 4 KIRMIZI

“EL ELE VERİP HEP BİRLİKTE ÜRETİMİ ARTIRMALIYIZ”