YEREL

YEREL Haberleri

“15 TEMMUZ’DA HAİNLERE ATILAN TOKAT, TÜM DÜNYADA YANKILANMIŞTIR”

13.07.2020 16:51

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajda “15 Temmuz gecesi Aziz milletimiz, hiçbir güç karşısında diz çökmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. O karanlık gecede; ölümü öldüren, korkuyu korkutan bu kahraman milletin bir neferi olmak, en büyük onurumuzdur” dedi.

“15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçmiş olmasına rağmen, dünya tarihinde eşine rastlanmayacak bu alçak kalkışmayı ve o karanlık geceyi, dün akşam yaşanmışçasına hafızamızda taptaze yaşıyoruz. Ne o gece milletimize karşı yapılan ihaneti unutacağız, ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturacağız. 15 Temmuz, tarihi unutanların hafızalarını tazeleyen yeni bir destandır” diyen Öztürk mesajında şunları kaydetti;

“Kahraman şehitlerimizin hayallerini, umutlarını belki hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Çünkü onlar kutsalları için geri dönmemek üzere meydanlara çıkmışlardı. Ama onların cesareti ve fedakarlıkları sayesinde biz geleceğimiz için hayal kurabiliyor, güçlü yarınlarımız için umutlarımızı her daim diri tutuyoruz. Demokrasimiz için, istiklalimiz ve istikbalimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile evlerinden, sıcak yataklarından bir daha dönmemek üzere çıkan bu cesur yüreklerin mirasına her daim sahip çıkacağız.

Aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz gibi bizlerde her daim “çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek” dedirtecek ve 15 Temmuz’u, Aziz Milletimizin en parlak destanlarından biri olarak yaşatacağız. O gece, o hayasız akını durdurmak için iman dolu göğsünü siper eden şehitlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Ve o gece, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, duruşuyla, mücadelesiyle, kanıyla, canıyla ve duasıyla kutsallarına sahip çıkan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.”

SU KESİNTİSİNE ANINDA MÜDAHALE

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

PANDEMİ MÜCADELESİNE ANLAMLI DESTEK

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

HABER GÜNDEMİ

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

COVİD-19'A KARŞI SIKI DENETİM!

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

FINDIK ÜRETİCİSİ MUTLU, MESUT…

 “ŞİRKET GİBİ YÖNETECEĞİZ”

DOĞUPARK İLE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ SON BULACAK

GİRESUNLU AİLE BOLU'DA KAZA YAPTI: 3 ÖLÜ!

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2019/123 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

ŞENLİKOĞLU HİZMETLERİ YERİNDE İNCELİYOR