YEREL

YEREL Haberleri

BU SOKAKTA EVLER RENGARENK!

13.07.2020 16:45

Tirebolu ilçesinde Yeniköy Mahallesi Muhtarlığının başlattığı "Renkli Sokak" projesiyle turizm potansiyelinin artırılması hedefleniyor.

Muhtar Osman Altay, Tirebolu ilçesinin otantik ve tarihi evleriyle ön plana çıktığını söyledi. Tarihi yapıların büyük kısmının mahalleleri içerisinde yer aldığını belirten Altay, bölgenin turizme kazandırılması için yoğun çaba harcadıklarını ifade etti.

Altay, tarihi yapıların yanı sıra diğer binaların da turizm potansiyeline katkı sunması için "Renkli Sokak" projesini hazırladıklarını kaydederek, bu kapsamda ilk etapta Taflanaltı Sokak'taki 18 evde projenin uygulandığını aktardı.

Sokaktaki evlerin rengarenk boyandığını, üst yapı düzenleme çalışmaları da gerçekleştirileceğini aktaran Altay, "Sokakta çalışmalarımız devam ediyor. Projeyi daha fazla eve yaymak istiyoruz. Burada insanların ikamet ettikleri de var, oturulmayanlar da. Amacımız bu evleri bütünleştirip tamamen renkli, göze hoş gelebilecek hale dönüştürmek. Proje tamamlandığında da çok güzel sokaklar ortaya çıkacağını ümit ediyoruz." diye konuştu.

Altay, sokakların güneş enerjisi sistemi ile de projeye uygun aydınlatılacağını kaydederek, "Mahalleli ve ilçe halkı projeye sahip çıkmış durumda. Muhtarlığımız tarafından sürdürülen çalışmalara gerek maddi gerekse manevi katkı sunuyorlar. Sürdürülen boya çalışmalarına katılanlar oluyor. Hep birlikte evlerimizi boyuyoruz. Ben katkı ve destek olanlara teşekkür ediyorum." dedi. Tirebolu Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Sibel Aslan ise Taflancık Sokak'ın çiçeklendirilmesi çalışmalarını dernek olarak kendilerinin üstlendiğini belirterek, projenin örnek olacağına inandıklarını söyledi.

Aslan, dernek olarak ilçede yapılacak güzel projelere her zaman destek olacaklarını sözlerine ekledi.

SU KESİNTİSİNE ANINDA MÜDAHALE

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

PANDEMİ MÜCADELESİNE ANLAMLI DESTEK

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

HABER GÜNDEMİ

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

COVİD-19'A KARŞI SIKI DENETİM!

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

FINDIK ÜRETİCİSİ MUTLU, MESUT…

 “ŞİRKET GİBİ YÖNETECEĞİZ”

DOĞUPARK İLE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ SON BULACAK

GİRESUNLU AİLE BOLU'DA KAZA YAPTI: 3 ÖLÜ!

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2019/123 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

ŞENLİKOĞLU HİZMETLERİ YERİNDE İNCELİYOR