YEREL

YEREL Haberleri

BUGÜN 15 TEMMUZ!

14.07.2020 19:20

Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yıldönümü. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün de tüm yurt genelinde olduğu gibi Giresunlularda meydanlarda olacak. Atatürk Meydanı’nda Vali Enver Ünlü ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başta olmak üzere bürokratından siyasetçisine, sivil toplum kuruluşlarından vatandaşlara demokrasi nöbeti tutulacak.

Vali Enver Ünlü, “devletimizin bütün kurumları ve güvenlik güçlerimiz ile Asil Milletimizin dua ve destekleri sayesinde, ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara FETÖ/PDY, PKK ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir” dedi. Vali Ünlü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Şanlı Türk tarihimize 15 Temmuz gecesini kara bir leke olarak geçirmeye çalışan bu hain girişime karşılık, bizlerde; O gece yaşananları unutmamak ve gelecek nesillere bu kutlu mücadeleyi en iyi şekilde aktarmak için 15 Temmuz gününü her yıl ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak çeşitli etkinliklerle anarak, bu ihanet gecesinde yaşananları daima canlı tutmak suretiyle hatırlanmasını sağlayacak, 15 Temmuz'u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

“HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINIYORUZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, FETÖ tarafından kalkışılan hain darbe girişimini bir kez daha nefretle kınadı. Şenlikoğlu, “15 Temmuz 2016 günü aziz Türk milleti bir kez daha şanlı duruşunu sergilemiş, devletine karşı düzenlenen bu alçak darbe girişiminde devletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna tankların altında yatabilecek kadar kendini ortaya koymuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlamıştır” dedi.

“UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı da, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kazanılan zaferin Türk tarihinin önemli noktalarından biri olduğuna vurgu yaparak, o hain geceyi unutmadıklarını ve unutmayacaklarını kaydetti. Başkan Şenlikoğlu, 15 Temmuz 2016 gecesi asker elbisesi giymiş teröristlerin uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, silahlarla devlete ve millete haince saldırdığını hatırlatarak,  

“Dünya tarihinde ilk defa bir parlamento, savaş uçaklarının hedefi olmuştur. Hain terör örgütü FETÖ’nün o gece yaptığı bu hain saldırı, bu asil milletin devleti uğruna mücadele azmini çok daha fazla artırmış, sokaklara çıkılarak gösterilen büyük direnişle tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanmıştır.  Demokrasi adına gösterdiği kararlı duruşu ve kendilerine uzatılan silahlara karşı canını hiç düşünmeden siper eden, kahraman Türk milleti korkusuz tavrı sayesinde hainleri püskürtmüştür. Tıpkı ülkemizi daha önce düşmanların elinden kurtardığımız ‘Kurtuluş Savaşı’ gibi 15 Temmuz 2016 tarihi de şanlı tarihimizin dönüm noktası olmuştur.  Bizler, Türk milletinin vatanı uğruna neler yapabileceğini gösteren bu anlamlı direnişin mimarlarından başta Ömer Halis Demir’in ve bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. ‘Gün iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyip hainlere fırsat tanımayan tüm vatandaşlarımıza minnettarız. Bu vesileyle bu devlet uğruna canını ortaya koymuş Şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı bir kez değil binlerce kez rahmetle anıyorum. Gazilerimize de hürmet ve sonsuz saygılarımı iletiyorum” dedi.

SU KESİNTİSİNE ANINDA MÜDAHALE

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

PANDEMİ MÜCADELESİNE ANLAMLI DESTEK

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

HABER GÜNDEMİ

BÜYÜK BÜTÜNLÜK

MUHTARLARDAN ŞENLİKOĞLU'NA TEŞEKKÜR

COVİD-19'A KARŞI SIKI DENETİM!

ÜRETİCİLERE 200 GİRESUN EKOTİPİ ANA ARI DAĞITILDI

FINDIK ÜRETİCİSİ MUTLU, MESUT…

 “ŞİRKET GİBİ YÖNETECEĞİZ”

DOĞUPARK İLE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ SON BULACAK

GİRESUNLU AİLE BOLU'DA KAZA YAPTI: 3 ÖLÜ!

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2019/123 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

ŞENLİKOĞLU HİZMETLERİ YERİNDE İNCELİYOR