YEREL

YEREL Haberleri

BULANCAK KAYMAKAMI TUNA'DAN KOVİD-19 İLE MÜCADELE ÇAĞRISI

26.02.2021 16:55

Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, tüm vatandaşları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile topyekün mücadele etmeye çağırdı.

Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşı çalışmalarında ciddi bir mesafe alınmasına rağmen hala en önemli önlemin sosyal mesafe, maske ve zorunlu olmadıkça sokaklarda veya kapalı ortamlarda yoğunluk oluşturmamaktan geçtiğini söyledi.

Vatandaşların mart ayı başında normalleşme beklentisinin her geçen gün arttığına işaret eden Tuna, şunları kaydetti:

"Fakat vaka sayıları oldukça riskli bir bantta yüksek seyrinde devam ediyor. Kısıtlamaların il veya bölge bazında değerlendirilmesiyle artık her il ve ilçe kendi kaderini kendisi tayin edecek. Sıkı önlemler alarak Kovid-19'u sınırlayan, baskılayan il ve bölgelerde okullar, kafe ve restoranlar açılacak,  ekonomik ve sosyal yaşam normale dönecekken kurallara uymayan, virüse karşı kolektif bir direnç geliştirmeyen illerde kısıtlamalar devam edecek."

Tuna, Giresun'un nüfusa düşen Kovid-19 vaka oranı en yüksek seyreden 2. il olduğuna işaret ederek, "Vatandaşlarımızın çok büyük kısmı tüm kurallara harfiyen uyarken, maalesef bazı vatandaşlarımızın rahat; duyarsız ve hatta sorumsuz tutum ve davranışları nedeniyle bu kısıtlamalara bir süre daha maruz kalacağız." dedi.

Vaka oranlarının yüksek olmasının çocukların eğitimi, ekonomik ve bir çok alanda olumsuzluklara yol açmaya devam edeceğine neden olacağının altını çizen Tuna, "Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı gerçek anlamda topyekün bir mücadeleye çağırıyoruz. Önümüzdeki 10 gün en kritik dönem. Hepimize çok iş ve görev düşüyor. Ağır idari yaptırımlara gerek kalmadan, sağduyu ve basiret ile bu dönemi aşmak istiyoruz. Başarırsak hep birlikte başaracağız, kaybedersek hepimiz kaybedeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 30 öğretim üyesi alacak

Bitlis'te halk kütüphanesi inşaatı yaptırılacak

TOKİ, Ankara ve İstanbul'da 4 adet cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yaptıracak

GİRESUNSPOR'DAN TEŞEKKÜR

VALİ ÜNLÜ'DEN GİRESUNSPOR'A ZİYARET

HABER GÜNDEMİ

GİRESUNSPOR'DAN TEŞEKKÜR

VALİ ÜNLÜ'DEN GİRESUNSPOR'A ZİYARET

GİRESUN'DA KOVİD-19 İLE MÜCADELEDE EK TEDBİRLER ALINDI

GİRESUN İŞ DÜNYASINDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BUGÜN SAAT 19.00'DA BAŞLAYACAK

GİRESUN'UN GÜNEŞTEN ALDIĞI ENERJİ DEVLET DESTEĞİYLE ARTIYOR

MAÇ SAATLERİ DEĞİŞTİ

GÖRELE'DE 70 GRAM BONZAİ ELE GEÇİRİLDİ

SAHİL BOYU OT BİÇME ÇALIŞMASI

“SON DÜDÜĞE KADAR SAVAŞACAĞIZ”