YEREL

YEREL Haberleri

DEVASA YATIRIM

24.09.2020 19:19

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin Giresunlulara kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Çotanak Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hem gençlere hem spora verdiği önem doğrultusunda önemli bir aşamayı kaydetti ve bugün de an itibarıyla Giresun'un hakikaten ciddi sembollerinden biri olacak stadımızdayız.” Dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çotanak Spor Kompleksine ilişkin, "Yanındaki modern olimpik havuzla dönüştüreceğimiz kamp merkeziyle Türkiye'nin olimpik yürüyüşünde, olimpiyatlarla ilgili, uluslararası alandaki çalışmalarla ilgili yürüyüşünde önemli bir merkez haline gelecek. Onu da şimdiden Giresun halkına, milletimize müjdelemek istiyorum." dedi.

Kasapoğlu, Çotanak Spor Kompleksi'ndeki incelemeleri sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin insanıyla tabiatıyla eşsiz illerinden Giresun'da bulunmaktan duyduğu heyecan ve mutluluğu dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gerek gençler gerek sportif altyapıyla ilgili bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Giresun'un, Giresun halkının emrinde olduklarını ifade eden Kasapoğlu, şunları söyledi: "Bu çerçevede de gelinen nokta, 2002 yılından itibaren gerek gençlik yatırımları gerek sportif anlamdaki yatırımlar Sayın Cumhurbaşkanımızın hem gençlere hem spora verdiği önem doğrultusunda önemli bir aşamayı kaydetti ve bugün de an itibarıyla Giresun'un hakikaten ciddi sembollerinden biri olacak stadımızdayız. Stadımızın tamamlanmış olmasına hakikaten heyecanla burada şahit olduk. Bu noktada da tabii ki TOKİ'nin bu anlamdaki katkısına ben Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum."

Bakan Kasapoğlu, bu stadın sadece maçların oynanacağı bir alan olmayacağına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Türkiye'nin en modern statlarından bir tanesi olmasının yanında inşallah yaşayan bir stat olması yönüyle, içerisindeki inşa edeceğimiz antrenman alanlarıyla gençlerimiz için planlayacağımız genç merkezlerle genç ofislerle inşallah yaşayan stat olarak da ülkemizin hakikaten çok örnek statlarından, spor vadilerinden bir tanesi haline getireceğiz burayı. Biliyorsunuz yanındaki modern olimpik havuzla dönüştüreceğimiz kamp merkeziyle Türkiye'nin olimpik yürüyüşünde, olimpiyatlarla ilgili, uluslararası alandaki çalışmalarla ilgili yürüyüşünde önemli bir merkez haline gelecek. Onu da şimdiden Giresun halkına, milletimize müjdelemek istiyorum."

Stadın hem standartları hem kapasitesi hem fiziksel donanımı itibarıyla çok modern bir görünüme sahip olmasının yanında sahip olduğu özellikler açısından da dünyanın pek çok stadına meydan okuyacak rekabet gücüne de sahip olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "İnanıyorum ki buradan keyif dolu, centilmenlik dolu, rekabetin en yüksek düzeyde olduğu maçları da hep birlikte izleriz. Ben şimdiden futbol camiamıza, spor camiamıza, milletimize ve Giresun'un çok değerli halkına hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

 

13 BİN KİŞİYE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İMKÂNI SAĞLANDI

“PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

GİRESUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!

HEP BİRLİKTE NİCE 29 EKİM'LERE…

KARADENİZ İÇİN "KİRLİLİK" UYARISI

HABER GÜNDEMİ

13 BİN KİŞİYE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İMKÂNI SAĞLANDI

“PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

GİRESUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!

HEP BİRLİKTE NİCE 29 EKİM'LERE…

YAŞASIN CUMHURİYET!

HÜCUMDA ZENGİNLİK İSTİYOR

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

“FINDIKTA YENİ OYUN VARSA YENİ ÇÖZÜM DE VAR”

OKULLARDA SINAV UYGULAMALARININ AYRINTILARI AÇIKLANDI

FİSKOBİRLİK ‘NUGA' İLK 4'TE!