YEREL

YEREL Haberleri

"GİRESUN'UMUZDA GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN HİÇBİR İLÇEMİZ KALMAYACAK"

24.09.2020 19:14

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Giresun’un il protokolü ile beraber afet bölgesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu

Bakan Kasapoğlu, "Hem merkezdeki çalışmalarımız, gerek gençlik yatırımları, yurtlarla ilgili olsun, gençlik merkezleriyle ilgili olsun, daha yukarı standartlara taşımak hem de ilçelerdeki çalışmaları gençlik merkezleriyle spor salonlarıyla havuzlarıyla bu çıtayı yukarılara taşımak en büyük idealimiz. Bununla ilgili de müjdelerimizi tabii ki aşama aşama paylaşacağız ama ben şunu ifade edebilirim, Giresun'umuzda gençlik merkezi olmayan hiçbir ilçemiz kalmayacak. Bunun yanında inşallah el birliğiyle bu merkezler, spor alanları halkımızla daha dolu dolu değerlendirilir, bunun çabası içerisindeyiz, gerek Valiliğimizin gerek diğer kurumlarımızın iş birliğiyle oluşturulacak sinerji bu manada çok ehemmiyet arz ediyor. Ben bunu da görüyorum çünkü Giresun'un spora ilgisi, sporun bu anlamdaki kültür olması noktasında geldiği nokta bizi heyecanlandırıyor. İnşallah el birliğiyle Giresun'dan yarınların bilim insanlarını gençlik manasında yetiştireceğiz, her anlamda donanımlı gençlerini yetiştireceğiz, bunun yanında da pek çok branşta şanlı bayrağımızı dalgalandıracak şampiyonları da yine Giresun'dan çıkaracağız ve bunların sayılarını artıracağız." dedi.

CİDDİ BİR DÖNÜŞÜM YAŞANDI

Giresun'un son günlerde yaşadığı sel felaketi nedeniyle günümüzde ayrı yeri olduğunu belirten Kasapoğlu, "Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde devletimizin tüm kurum ve kuruluşları, bakanlarımız, birimlerimiz bu yaraların en hızlı şekilde sarılması yönünde ciddi bir çabayı ortaya koydular ve bu çerçevede hamdolsun gelinen nokta ciddi bir dönüşümü de beraberinde getirdi. Rabbim tekrar böyle acılar yaşatmasın." diye konuştu.

Kasapoğlu, selde yaşamını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı diledi.

 

 

13 BİN KİŞİYE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İMKÂNI SAĞLANDI

“PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

GİRESUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!

HEP BİRLİKTE NİCE 29 EKİM'LERE…

KARADENİZ İÇİN "KİRLİLİK" UYARISI

HABER GÜNDEMİ

13 BİN KİŞİYE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İMKÂNI SAĞLANDI

“PUAN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

GİRESUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!

HEP BİRLİKTE NİCE 29 EKİM'LERE…

YAŞASIN CUMHURİYET!

HÜCUMDA ZENGİNLİK İSTİYOR

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

“FINDIKTA YENİ OYUN VARSA YENİ ÇÖZÜM DE VAR”

OKULLARDA SINAV UYGULAMALARININ AYRINTILARI AÇIKLANDI

FİSKOBİRLİK ‘NUGA' İLK 4'TE!