YEREL

YEREL Haberleri

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİNE HİBE DESTEĞİ

08.01.2020 18:22
GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİNE HİBE DESTEĞİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, Tarım, Sanayi, Turizm vb. işletmelere çatı ve duvar alanlarına uygulayacakları güneş enerjisi panellerine hibe desteği vereceğini açıkladı.

Kurşun, “Bu yatırım alanında ki projelerin Bütçesi: 5.000 Avro ile 500.000 Avro arasında olup;  yatırımcılarımıza Hibe Desteği Oranı: % 55 olacaktır.”dedi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, Tarım, Sanayi, Turizm vb. işletmelere çatı ve duvar alanlarına uygulayacakları güneş enerjisi panellerine hibe desteği vereceğini açıkladı.

Kurşun, yaptığı yazılı açıklamada, “2020 yılı ortalarında çıkılacak proje çağrısında, ilk defa olmak üzere kurumumuz işletmelerin faaliyet alanlarına bakılmaksızın, tüm Tarım, Sanayi, Turizm vb. işletmelere çatı ve duvar alanlarına uygulayacakları güneş enerjisi panellerine hibe desteği verecektir. Bu teşvikten yararlanmak isteyen tüm yatırımcıları bekleyen yaklaşık 4 aylık bir süreç söz konusudur. Bu sürecin dikkate alınarak, şimdiden gerekli hazırlıkların yapılması ve izinlerin alınması için, yatırımcılarımızın girişimde bulunmaları önümüzde ki çağrıya hazır olmaları bakımından önemlidir. İşletmelerin kendi öz tüketimleri kadar kuruluma izin verilmektedir. İşletmenin tam kapasite çalıştığı zaman ki tüketimi dikkate alınarak kurulum kapasitesi belirlenecektir. İşletmenin tam kapasite çalışmadığı zamanlarda ki ihtiyaç fazlası elektrik üretimine ise dağıtım şirketi tarafından 10 yıl süre ile alım garantisi verilmektedir. Bu alım garantisi de işletmeler için ek bir kazanç kapısı olacaktır. İlimizde ki yatırım alanları; Giresun Merkez ve Bulancak mahalleleri hariç, il sınırlarımızın tamamıdır. Bu yatırım alanında ki projelerin Bütçesi: 5.000 Avro ile 500.000 Avro arasında olup;  yatırımcılarımıza Hibe Desteği Oranı: % 55 olacaktır.

Sunulacak projelerde; Bağlantı Antlaşması ve Tek Hat Şeması sunulması gerekmektedir. Tüm yatırımcılarımızı daha detaylı bilgiler almak için İl Koordinatörlüğümüze davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Milli Piyango İdaresine ait 13 adet kamu konutu satışa çıkarılıyor

Ankara Üniversitesi 89 öğretim üyesi alacak

“YABANCILAR ÇOK KALİTELİ OLMALI”

GİRESUN'DA VAKA DÜŞÜŞÜ SÜRÜYOR!

“FINDIK SADECE REKOLTE VE FİYATTAN İBARET DEĞİL”

HABER GÜNDEMİ

GİRESUN'DA VAKA DÜŞÜŞÜ SÜRÜYOR!

“FINDIK SADECE REKOLTE VE FİYATTAN İBARET DEĞİL”

"KUDÜS: MÜSLÜMANLARIN KIBLE DAVASIDIR"

GİRESUN 1. OSB'NİN ALTYAPI SORUNLARI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

TÜRK EĞİTİM-SEN 29 YAŞINDA!

DALKIRAN ZARARLISINA KARŞI TUZAK!

“ASIL HEDEF ZARARA UĞRATMAMAK”

GİRESUN MUHTAR DERNEĞİ'NDE KADIN MUHTAR DÖNEMİ!

BAŞER'DEN BEKTAŞ'A SAAT KULESİ YANITI!

DSİ YATIRIMLARI ARTARAK DEVAM EDİYOR