YEREL

YEREL Haberleri

TOÇ BİR-SEN 21 YAŞINDA!

24.05.2022 17:09
TOÇ BİR-SEN 21 YAŞINDA!

TOÇ BİR-SEN Giresun Şube Başkanı Murat Koç,  hak aramanın ve emeğin öncüsü TOÇ Bir-Sen’in 21 yaşında olduğunu bildirdi.

Koç yaptığı yazılı açıklamada, “TOÇ BİR-SEN’imizin emeği, ekmeği, hakkı, hukuku önceleyen, insanı ve insan onurunu merkeze alan, medeniyet değerlerimizi kuşanmış onurlu sendikal mücadelesinin 21’inci yıl dönümü. 23 Mayıs 2001 tarihinde; bir avuç inanmış dava adamının hak, emek, ekmek, özgürlük ve alın terini büyütmek için tohumlarını attığı TOÇ Bir-Sen’imiz, bugün koca bir çınara dönüşerek hak aramanın ve emeğin öncüsü, istikrarın ve güvenin adresi, Tarım-Orman Çalışanlarının gür sesi olmuştur” dedi.

TOC BİR-SEN Şube Başkanı Murat Koç, emeğin ve alın terinin karşılık bulması, eşit şartlarda ve adilce bir yaşam için bu yola çıktıklarını vurgulayarak, İnsan onurunu, medeniyet değerlerimizi merkeze alarak, kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kırmadan-dökmeden, ekmeğin ve emeğin yanında, değerler sendikacılığını esas alan bir erdemliler hareketi olduk. Üyelerimizin; ekonomik, sosyal, özlük, mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için bizlere verdiğiniz yetkinin bilinci ve sorumluluğuyla, daima canla başla çalıştık. Her bir üyemizin ve hizmet kolu çalışanlarımızın haklı taleplerinin savunucusu, üstlendiğimiz öncü misyonumuzla sorunun değil, çözümün paydaşı olduk. Büyük mücadeleler ve zorluklar neticesinde, pek çok kazanıma hep birlikte imza attık. Sadece kamu görevlilerimizin değil, milletimizin ve ümmetin de umudu olduk. Aynı davaya, aynı mefkûreye gönül veren, aynı sevince ve üzüntüye ortak olan teşkilatımız ve üyelerimiz ile birlikte bugün ilkelerimiz, duruşumuz, mücadelemiz ile öncü ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“OMUZ OMUZA, HEP BİRLİKTE DAHA NİCE YILLARA”

Koç açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“TOÇ BİR-SEN olarak tüm teşkilatlarımızla birlikte omuz omuza vererek, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kamu çalışanlarımızın sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadele etmeye, ter akıtmaya, büyük ve güçlü Türkiye idealine sahip çıkmaya, milli iradenin yanında yer almaya, destansı yürüyüşümüzü sürdürmeye, mağdurun yanında hainlerin, zalimlerin karşısında durmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Memur-Sen’imizin Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan başta olmak üzere Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu, Remzi Şanlı, İbrahim Yaşar, Güven Perçem, Hakkı Ünal başkanlarımıza ve ebedi âleme uğurladığımız tüm dava ve yol arkadaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, sendikamızın kuruluşundan bugüne değin bu soylu mücadeleye emek, gönül ve ömür veren Kurucular Kurulumuza, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimize, Şube ve İl Başkanlarımıza ve Yönetimlerine, Kadınlar ve Engelliler Komisyonlarımıza, İş Yeri Temsilcilerimize, Toç Bir-Sen Akademi’mizin gençlerine ve hassaten bize inanan, güvenen, destek olan tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

 

 

Samsun'da maden ocağı işletme ruhsatı açık artırma ile satışa çıkarıldı

Zamanaşımına uğrayacak menkul kıymetlere ilişkin duyuru yayınlandı

Aydın Söke'de toplu taşıma hatları kiraya verilecek

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

HABER GÜNDEMİ

AHMET SAĞAT GÜNDEMDE YOK

SERGEN'DEN ÖMÜRLÜK İMZA

“FINDIK FİYATI EN AZ 60 LİRA OLMALIDIR”

ŞAMPİYONLAR KEP FIRLATTI

ÇKS BAŞVURULARINDA SON GÜN 30 HAZİRAN!

“10 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMAMIŞTIR”

GOPERATİF AKREDİTE KURS MERKEZİ OLDU!

GİRESUN'DA BİR İLKİ BAŞARDILAR!

“2,53 DOLARA FINDIK SATARAK PİYASAYI DÜŞÜRÜYORSUNUZ”

YAZ AYLARINDA SERİNLEMENİN DOĞAL YOLU MADEN SUYU