YEREL

YEREL Haberleri

“TÜM ÖĞRENCİLER BİZİM EVLATLARIMIZ”

12.12.2019 17:33

Okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarıyla biraraya geldi

Vali Harun Sarıfakıoğulları, birinci amaçlarının tüm öğrencilerin güvenli ve tüm risklerden uzak eğitim-öğretim almalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Vali Sarıfakıoğulları, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. İl Jandarma Komutanı Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nunda katıldığını toplantıda müdür ve okul aile birliği başkanlarına seslenen Sarıfakıoğulları, “bizler, öğretmenler, okul idarecileri ve ebeveynler olarak bu konuda ne yapabiliriz diye sormamız gerekiyor. Öğrenci profilinin daha iyi olabilmesi, topluma daha yararlı, vatan sevgisiyle dolu vicdan sahibi nesiller yetiştirmek için hep birlikte çalışmalıyız. Hem akademik anlamda hem de iyi bir insan olma anlamında velinin de devamlılığı çok önemli. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi. Vali Sarıfakıoğulları, tüm öğrencileri kendi evlatları gibi gördüklerini ifade ederek,

“Onları kesinlikle kendi evlatlarımızdan ayırmıyoruz. Onlara yakın veya uzak bir tehdit meydana gelirse tedirgin oluyoruz ve bu tehdidin bertaraf olması konusunda tedbirlerimizi alıyoruz. Şunu ifade etmek isterim ki bizim temel amacımız akademik başarıyı yakalamanın yanı sıra iyi nesiller yetiştirmek. Geçen yıl ki liselere geçiş sınavındaki başarı ve yükseköğretim sınavlarında alınan başarılı sonuçlar yine takdire şayandır. Ben bu konuda emeği geçen bütün arkadaşlarımız ile doğrudan ve dolaylı dahili olan bütün birimleri tebrik ediyorum. Bizim akademik başarıların yanı sıra vatan, millet sevgisi olan merhametli, hak hukuk bilen, iyi ahlaklı insanlara ihtiyacımız var. Aslında bizim ana prensibimiz bu. Bu konuda özellikle öğrenci öğretmen ilişkilerini önem veriyor ve öğretmenlerimizin de örnek teşkil etmesini istiyoruz. Bizler;  öğretmenler, okul idarecileri ve ebeveynler olarak bu konuda ne yapabiliriz diye sormamız gerekiyor. Öğrenci profilinin daha iyi olabilmesi, topluma daha yararlı, vatan sevgisiyle dolu vicdan sahibi nesiller yetiştirmek için hep birlikte çalışmalıyız. Hem akademik anlamda hem de iyi bir insan olma anlamında velinin de devamlılığı çok önemli. Bunu hep birlikte başaracağız. Bu nedenle okul içi ve okul dışındaki olumsuz etkilerden kurtulmak için gereken önlemleri alıyoruz. Okul etrafındaki metruk binalar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Metruk binalarla ilgili geçen dönemde bazılarının yıkımını gerçekleştirdik, yıkımı mümkün olmayanlarında girilmesini engelleyecek şekilde önlemlerimizi aldık.  Buraların kötü amaçla kullanımlarını engellemek için tedbirler alıyoruz. Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara maruz kalmaması için okul idaresi ve okul aile birlikleriyle uyum içinde çalışarak, çocukların bireysel gelişimi ve okuldaki sportif faaliyetlere katılım ile de hem sosyal gelişimine katkıda bulunmak hem de kötü alışkanlıkların önlenmesi suretiyle gelişimlerine katkıda bulunmalıyız” dedi.

“OKULLARDA GÜVENLİK KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ”

Okullarda güvenlik uyarısı yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Yaklaşım 14 bin taşımalı eğitimden faydalanan çocuğumuz var. İl ve ilçe merkezleriyle okul servisleriyle okula giden öğrencimiz var. Okul trafik güvenliği için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bu konuda da kolluk görevlilerimiz denetim mekanizmasını sürekli işleterek en üst düzeyde takibini yapıyorlar. Servislerle ilgili sorunları velilerde gözeterek eksiklikleri yetkililere bildirmeleri gerekiyor. Okula yetişmek için hız yapan sürücüleri ve gereken kriterlere uymayanları sürekli olarak takip etmek suretiyle olası tehlikeleri bertaraf etmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Okullarda güvenlik konusunda da dikkatli olmalıyız. 13 okulumuzda polisimiz var diğer okullarımızda da güvenlik görevlilerimiz var. Burada görev yapan güvenlik görevlilerimize işi dışında başka işler yüklemeden kendi görev alanlarında çalışmasını sağlamalıyız. Okul içi ve çevresindeki güvenlik tedbirlerimizi en üst düzeyde alıyoruz. Okul çevrelerinde okulla ilgisi olmayanların uzaklaştırılması konusunda hassas davranıyoruz.  Katılımınız için teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza muvaffakiyet diliyorum. Hepimiz birlikte iş birliği içinde çalıştığımız müddetçe yükümüz hafifleyecektir” diye konuştu.

Toplantıda katılımcılara, 2019-2020 eğitim öğretim yılında şimdiye kadar yapılan; Okul Güvenliği (Polis, Jandarma, özel güvenlik, işkur ve güvenlik görevlileri eğitimi), Bağımlılıkla Mücadele (uyuşturucu, şiddet, teknoloji, madde vb.), devam–devamsızlık konusunda yapılacaklar (öğrenci-öğretmen), Okul-Veli Ziyaretleri, Başarıyı Artırma Eylem Planlarının uygulanması, yerel, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımın artırılması, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları (TYT-AYT) sınavlarına dair çalışmalar, Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) denetimleri, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul, Kahverengi Bayrak, Yeşil Bayrak, Ayın Okulu projelerine dair çalışmalar, Özel ve Taşımalı Eğitim okul servis araçları ve yemeklerinin denetimi, pansiyon denetimleri (yatakhane, yemekhane, çamaşırhane, etüt vb.)  başta olmak üzere eğitim öğretime dair yürütülen çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

KAPALI SPOR SALONU MEVCUT YERİNDE YENİLENECEK

DEVASA YATIRIM

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

“ADAYLIKTAN ÇEKİLMEM SÖZ KONUSU DEĞİL”

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ, KUTSAL BİR VAZİFE İFA ETMEKTEDİR”

HABER GÜNDEMİ

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ, KUTSAL BİR VAZİFE İFA ETMEKTEDİR”

KAPALI SPOR SALONU MEVCUT YERİNDE YENİLENECEK

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

SEL BÖLGESİNDE OPERATÖRLERİ DÖVENLER TUTUKLANDI

"GİRESUN'UMUZDA GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN HİÇBİR İLÇEMİZ KALMAYACAK"

TEMİZ ÇEVRE TEMİZ KEŞAP!

“SAMSUN-SARP DEMİRYOLU PROJESİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

“EN GÜÇLÜ KALKANIMIZ MASKE VE SOSYAL MESAFE!”

“GİRESUNSPOR'UN MENFAATLERİ ÖNEMLİ”

BAKAN KASAPOĞLU GİRESUN'DA