YEREL

YEREL Haberleri

YAŞASIN CUMHURİYET!

29.10.2020 17:33

Giresun’da Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Kuruluş yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Hükümet Konağı bahçesinde Covid-19 tedbirlerine uygun olarak kutlanan törende Vali Ünlü, tebrikleri gönül selamıyla kabul etti.

Giresun'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı. Vali Enver Ünlü, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, mülkü ve askeri erkanın katıldığı törende, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Gönül selamıyla mülkü ve askerin erkanın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Vali Ünlü, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın haklı gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşadıklarını kaydetti. Ünlü, “Bugün, bizi biz yapan hasletlerimizi, değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi şimdi de tek yürek olarak haykıracak ve geleceğe daha güvenle bakacağız” dedi. Vali Ünlü, “100’üncü yılına, 2023’e emin adımlarla ilerlediğimiz bu vakit; Ay yıldızlı bayrağımızın altında tek yürek, tek bilek ve tek vücut olma vaktidir” ifadelerini kullandı. Vali Enver Ünlü törende yaptığı konuşmada, “Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılını kutlamanın haklı gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl koronavirüs salgını tedbirlerine uygun olarak kutlandığını belirten Vali Ünlü şöyle konuştu;

“Tarihte; Malazgirt’ten Dumlupınar’a, Yemen’den, Kafkasya’ya, Çanakkale’den Kıbrıs’a, terör mücadeleden 15 Temmuz’a kadar Aziz Milletimiz nice zaferlerle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak dersler vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiş ve sahip olduğu muzafferiyet ruhunun asla sönmeyeceğini de gür bir sesle haykırmıştır. Özellikle kuruluş yıllarında, nice badireler atlatmış Anadolu’nun güzel topraklarına bir bahar gibi gelen, Milletimizin bekasının ve ülkemizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne sebebi Cumhuriyet; elbette kolay tesis edilmemiştir. Halkın iradesini esas alan bu rejim için çok sancılı süreçlerden geçilmiştir. Türlü zorluklar içindeki ülkemizin insanlarının yorgunluğunu gören, vatandaşların bağımsızlığa ve özgürlüğe olan ihtiyacını bilen ve önemseyen Mustafa Kemal ATATÜRK, önce Gazi Meclis’i kurmuş ve ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ demiştir. İşte bugün 97. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir Milletin, bağımsızlığı uğruna var olma mücadelesini nasıl verebildiğinin en güzel göstergesidir.”

“AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZIN ALTINDA TEK YÜREK, TEK BİLEK VE TEK VÜCUT OLMA VAKTİDİR”

Ay yıldızlı bayrağın altında tek yürek, tek vücut olma vakti olduğunu vurgulayan Ünlü,

“Milletimizin, gelişmesini ve kalkınmasını, birlik beraberlik ve kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar, binlerce yıllık güçlü devlet geleneğimiz ve medeniyet tasavvurumuz, güçlü toplum ve ordumuz ve yine milletimizin karakterin de mündemiç olan milli, manevi değerler ve üstün hasletler karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve asil milletimiz güçlü adımlarla büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bu noktada bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Zaten Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Bu doğrultuda tüm değerleriyle büyük bir medeniyetin mirasçısı olan Devletimiz; özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği dev projeleri hayata geçirmiş, Milletiyle el ele vererek büyümeye, gelişmeye ve kalkınmaya devam etmiştir. Özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, 15 Temmuz’da ülkemizin birlik ve beraberliğine devletimizin bekasına kasteden FETÖ/PDY terör örgütünün, haince darbe kalkışmasına yönelik olaylarla ilgili, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses tek nefes olmuş; asil bir duruş sergilemiştir. 100’üncü yılına, 2023’e emin adımlarla ilerlediğimiz bu vakit; Ay yıldızlı bayrağımızın altında tek yürek, tek bilek ve tek vücut olma vaktidir” dedi.

“VAKİT AKIL VE GÖNÜL BİRLİĞİ VAKTİDİR”

“Vakit, ecdattan teslim alınan mirası geleceğimizin teminatı gençlere en iyi şekilde teslim edebilmek için gayret gösterme vaktidir” diyen Vali Ünlü sözlerini şöyle tamamladı;

“Milletimizin, ülkemizi dünyanın en gelişmiş en mamur en muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma azmi ve gayretiyle her daim Türkiye Cumhuriyetini en yükseğe taşıyacağına olan inancımla; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder M. Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere; 42’nci ve 47’nci Gönüllü Alaylarını, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan, acılarını yüreğimizde hissettiğimiz Aziz Şehitlerimizi ve bu uğurda canlarını hiç çekinmeden ortaya koyan Kahraman Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Aziz Milletimizin ve Kıymetli Giresunlu hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

KELEŞ; “ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

TRABZON'DAN GİRESUN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET

YENİ EĞİTİM NEFERLERİ ANT İÇTİ

ÇOTANAKLAR'DAN KIZILAY'A KAN BAĞIŞI

“BÖLGESEL KALKINMANIN GÜZEL BİR YANSIMASI”

HABER GÜNDEMİ

YENİ EĞİTİM NEFERLERİ ANT İÇTİ

ÇOTANAKLAR'DAN KIZILAY'A KAN BAĞIŞI

“ESNAFA ACİL KREDİ DESTEĞİ NEFES OLACAKTIR”

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

KUPAYA "DEVAM" ÇEKTİK

İŞKUR'DAN, EKPSS HATIRLATMASI

GİRESUNSPOR KUPA MESAİSİNDE

SÜRÜCÜ KAYIP!

ARAÇ FİLOSU GÜCÜNE GÜÇ KATTI

“GİRESUN DENİZİ İLE BULUŞUR”